Ułatwienia dostępu

Larry Crowne - uśmiech losu - 2011

larry crowne

Larry Crowne - uśmiech losu,
(Larry Crowne) - 2011;
- reżyseria: Tom Hanks;
- scenariusz: Tom Hanks, Nia Vardalos;
- wybrana obsada: Tom Hanks, Julia Roberts, Bryan Cranston, Cedric the Entertainer, Gugu Mbatha-Raw, George Takei;
- gatunek: komedia, dramat, obyczajowy.

Gdzieś w przepaściach internetu znalazłem zestawienie nieudanych ról Tom'a Hanks'a, a wśród nich w czołówce Larry Crowne, którego nie widziałem. Trzeba było nadrobić - zwłaszcza, że nie sądzę by ten aktor miał nieudane role. Zdarzały się słabsze filmy, ale to nadal jest pewien poziom, do którego wielu nigdy nie doskoczy.
Larry jest pracownikiem marketu. Pozytywnie nastawiony facet po przejściach. Dobry przyjaciel, pracownik, człowiek. Świat Larry'ego nie jest duży. Taka mała stabilizacja, która zostaje rozbita gdy Larry traci pracę. Brak wyższego wykształcenia jest przeszkodą uniemożliwiającą podjęcie nowej pracy. Wszyscy twierdzą, że trwa kryzys. Finanse Larry'ego też są w kryzysie, zwłaszcza że bank coraz intensywniej dopomina się regularnych spłat pożyczki hipotecznej (przynajmniej dają gratisową kawę).

larry crowne scena
Larry, próbując wydostać się z patowej sytuacji, zapisuje się do college'u. Nagle świat staje się dużo większy, a sam Larry poznaje nowych przyjaciół.
Można powiedzieć, że dobro powraca, że wystarczy być uczciwym i próbować działać, a przeciwności losu zostaną pokonane. Może to przesłanie filmu jest trochę naiwne, ale nastraja bardzo pozytywnie.
Fabuła może nie jest zbyt porywająca, ale film nadrabia obsadą (spisała się bardzo dobrze) oraz humorem (np postać profesora ekonomii).
Seans zaliczam do bardzo udanych i nadal jestem przekonany, że Tom nie potrafi źle zagrać.
Larry Crowne dostaje mocną siódemkę. Lubię takie pozytywne kino.
siedem
Poniżej zwiastun