Ułatwienia dostępu

Kruk - Czorny Woron nie śpi - sezon 2

kruk s 2

Kruk - Czorny Woron nie śpi
- Kruk - Sezon 2 - Canal+ - 2021
- twórca: Maciej Pieprzyca:
- wybrana obsada: Michał Żurawski, Katarzyna Wajda, Tomasz Włosok, Magdalena Koleśnik, Leszek Lichota,
- kategoria: kino polskie, serial, sezon, thriller;

Kruk powraca na Podlasie. Posterunek, w którym pracuje ma dwie sprawy. Pierwszą jest niezbyt pasjunująca seria zabójstw rudowłosych kobiet, a drugą próba ujęcia szefów mafii działających w tytoniowym biznesie. Lokalnie działają dwie grupy, które coraz ostrzej rywalizują. Akcja sezonu rozpoczyna się od nalotu na jedną z dziupli. Akcja jest niedopracowana i zamienia się w ostrą strzelaninę. Kruk ratuje Justynę, nowopoznaną funkcjonariuszkę, z którą będzie później pracować.
Adam Kruk ma coraz większe problemy z sobą. Coraz częstsze napady agresji, nieuzasadnione używanie przemocy sprawiają, że jego dni w policji wydają się być policzone. No chyba, że znajdzie w sobie dość siły by pokonać zło w nim drzemiące. Pomaga mu w tym szeptucha - starsza 'mądra' kobieta - znachorka.

kruk s 2 scena

Czorny Woron nie śpi to kawał dobrej rozrywki, jest wartka akcja, ciekawe motywy i silne zakorzenienie w lokalnej tradycji, ale mocno na minus jest to, że Kruk stał się postacią drugoplanową. Główne role gra postać Justyny (przerysowanej, antypatycznej) - policjantki, która nie tylko prowadzi grę na dwa fronty, ale także ma przeszłość mocno związaną z Krukiem. Lubię jak fabuła składa się z wielu wątków finalnie ładnie się splątających, ale jak tych wątków, przypadków jest za wiele to mam wrażenie, że są to motywy wprowadzone na siłę, sztucznie pompujące historię. I tak jest w tym sezonie. Wątek Justyny powinien zostać ostatecznie rozwiązany, a wygląda na to, że będzie dominować w kolejnej serii. Niepotrzebnie.
Oceniam na siedem minus.
siedem
Poniżej zwiastun