Ułatwienia dostępu

Krew z krwi Sezon 1

krew z krwiKrew z krwi (reżyseria, Xawery Żuławski, Canal+, Sezon 1, 2012)

Zostańmy przy europejskich produkcjach telewizyjnych. Tym razem polski serial kryminalny zrealizowany przez Canal+.
Muszę przyznać, że dawno nie widziałem tak dobrze zrealizowanego serialu. I nie stosuję tu taryfy ulgowej dla Polski - jest to zdecydowanie światowy poziom.
Osiem epizodów, które wciągają i sprawnie opowiadają historię. Klimat podobny trochę do "Na krawędzi", ale nie jest to klon tej opowieści. Tutaj historia skupia się wokół rodziny, która jest mocno zamieszana w narkotykowe interesy. Z jednej strony policja, konkurencja, a z drugiej problemy "rodzinne". Niektóre wątki z początku wydawały się zbędne, ale w finałowym odcinku wszystkie elementy, niczym puzzle, lądują na swoim miejscu. Wielki szacun za tak nakreśloną fabułę.
Krew z krwi to też znakomite aktorstwo. Agata Kulesza kolejny raz pokazała, że jest jedną z lepszych polskich aktorek. W drugim planie zagrali także: Izabela Kuna, Małgorzata Buczkowska, Zbigniew Stryj, Andrzej Andrzejewski, Łukasz Simlat, Aleksandr Domogarow, Mariusz Bonaszewski oraz Piotr Nowak, który mocno mnie zaskoczył. Nie spodziewałem się, że jest tak dobrym aktorem.
W serialu zagrał też, popularny ostatnio Maciej Musiał - był to najsłabszy element tej produkcji.
Krew z Krwi zasługuje na najwyższą ocenę.

10

Ma pewne niedociągnięcia, ale udowadnia, że i nad Wisłą mogą powstawać znakomite produkcje.

Zwiastun

Serial jest dostępny na platformie VOD TVP. Jakość niestety daje wiele do życzenia.