Ułatwienia dostępu

Kraina lodu II - 2019

kraina lodu 2

Kraina lodu 2,

(Frozen 2) - 2019;
- reżyseria: Jennifer Lee, Chris Buck;
- scenariusz: Allison Schroeder;
- kategoria: animacja, familijny, przygodowy, Disney.

Ostatni kinowy film w 2019 roku
Anna i Elsa spokojnie sobie żyją. Wszystko się dobrze ułożyło, ale Elsa doskonale wie, że lata spokoju nie są wieczne, coraz częściej czuje niepokój i głos, który ją budzi. W końcu złe przeczucia Elsy się spełniają i spokój zostaje zniszczony. Jej podwładni zostają wypędzeni z domów przez siły przyrody. Elsa z siostrą i przyjaciółmi wyrusza z misją podczas której pozna źródła swojej mocy oraz prawdziwą historię rodziny.
Z jednej strony mamy powtórkę z rozrywki i ewidentne odcinanie kuponów od sukcesu jedynki, ale też mamy do czynienia z kontynuacją całkiem udaną, a to za sprawą ciekawych przygód i wątków, które wprowadzają poważniejsze nuty w opowieść. Mam tu na myśli wątek rodziców dziewczyn i dziadka. W historii rodziny nie wszystkie karty są pozytywne. Do tego wszystkiego wpleciono też modny ostatnio motyw ekologiczny i mamy murowany przepis na sukces.

kraina lodu 2 scena
Przeciwwagą dla poważnych tematów jest niezawodny Olaf oraz Krzysiu, który ma całkiem poważne plany - szkoda tylko, że Anna cały czas mu przerywa.
Pozytywny seans który oceniam na siedem. PS - film oglądałem z młodszym towarzyszem, a ten po seansie był bardzo zadowolony.
siedem
Poniżej zwiastun produkcji