Ułatwienia dostępu

Klangor - mini

klangor

Klangor
- twórcy: Kacper Wysocki;
- Canal+, min, 2021;
- wybrana obsada: Arkadiusz Jakubik, Maja Ostaszewska, Katarzyna Gałązka, Piotr Witkowski, Wojciech Mecwaldowski, Konrad Eleryk, Maciej Musiał, Magdalena Czerwińska;
- kategoria: kino polskie, serial, thriller, kryminał.

Akcja dzieje się współcześnie w Świnoujściu. Córka więziennego psychologa nie wraca do domu. W tym samym czasie zostaje znalezione ciało młodego chłopaka, który spotykał się z dziewczyną. Policja prowadzi szeroko zakrojone śledztwo w sprawie morderstwa. Zaginioną Gabi mniej się interesuje, a z czasem traktują dziewczynę jako oskarżoną. Psycholog wierzy w niewinność swojej córki i prowadzi własne śledztwo, które prowadzi go do miejsca pracy. Czyżby w sprawę byli zamieszani więzienni strażnicy? Chodzi o narkotyki, czy też istnieje drugie dno?

klangor scena
Gdzieś usłyszałem, że Polacy potrafią robić seriale. Jeśli to prawda (nie mam pełnego przekonania) to Klangor jest tego najlepszym dowodem. W tym tytule wszystko właściwie ze sobą współgra. Mamy dobrą, niebanalną intrygę, znakomite aktorstwo (Ostaszewska, Jakubik), akcję w hermetycznym, niejednorodnym środowisku i znakomite plenery. Niektóre ujęcia miasta przypominały mi serial True Blood - taki podobny klimat.
Serial broni się na każdej płaszczyźnie a finał daje satysfakcję. Po szóstym epizodzie miałem obawy o to co się stanie później czy reszta sezonu będzie tylko domykaniem wątków czy też pojawi się coś świeżego. Było znakomicie.
Oceniam na dziewięć. Brawo
dziewięć

Zwiastun