Ułatwienia dostępu

Kapitan Marvel - 2019

plakat promujący

 

Kapitan Marvel,
(Captain Marvel) - 2019;
- reżyseria: Anna Boden, Ryan Fleck;
- scenariusz: Geneva Robertson-Dworet, Anna Boden;
- wybrana obsada: Brie Larson, Samuel L. Jackson, Ben Mendelsohn, Jude Law, Annette Bening, Lashana Lynch, Clark Gregg, Gemma Chan, Djimon Hounsou;
- gatunek: akcja science fiction.

Zaczynamy od wielkiego hołdu dla Stan'a Lee, a kończymy wielką zapowiedzią najnowszych Avengers. Zresztą Kapitan Marvel sporo wnosi do tego uniwersum. Poznajemy genezę nazwy, początki Tarczy, upodobania Fury'ego, okoliczności utraty przez niego oka i mnóstwo, mnóstwo smaczków, ale przecie to nie o tym jest ten film. Jego głównym bohaterem jest kot, który tak naprawdę jest bardzo niebezpiecznym zwierzęciem... wróć.. to wcale nie film o kocie. Kapitan Marvel to o niej jest ten film. Dziewczyna bez pamięci, która ma olbrzymią moc w dłoniach jest trenowana na żołnierza. Ma walczyć przeciwko rasie, która niszczy inne cywilizacje i planety. Okrutny wróg. Pierwsza misja kończy się porażką, a nasza bohaterka dostaje się do niewoli. I więcej nie będę spojlerować. Powiem tylko, że jest kilka ciekawych zwrotów akcji.

kapitan marvel scena
Nie rozumiem skąd tyle hejtu wokół tego filmu. Fabuła stoi na przyzwoitym poziomie, aktorsko jest znakomicie, a do tego mamy sporo akcji, popkulturowych nawiązań i niemałą dawkę humoru. Czyli ma wszystko do czego przyzwyczaił nas Marvel - a hejt nadal jest. Nie ogarniam tego.
Wspomniałem, że aktorsko jest dobrze? Ano tak. Brie Larson zagrała naprawdę świetnie - dawno nie było filmu marvelowskiego z taką fajną superbohaterką. Scarlett może się schować ;p.
Złośliwi twierdzą, że film powinien mieć inny tytuł.. np Fury, kobieta i kot... - jest w tym trochę racji ;)
Oceniem na ósemeczkę. Dobrze się bawiłem.
osiem
Poniżej zwiastun