Ułatwienia dostępu

Justified: Miasto strachu - sezon 1

justified miasto s 1

Justified: Miasto strachu,
(Justified: City Primeval);
- twórcy: Dave Andron, Michael Dinner;
- FX, 2023, sezon 1,
- wybrana obsada: Timothy Olyphant, Aunjanue Ellis-Taylor, Marin Ireland, Adelaide Clemens, Victor Williams, Vondie Curtis-Hall, Boyd Holbrook, Walton Goggins;
- kategoria: serial, sezon, dramat, kryminał.

Akcja serialu toczy się ładne parę lat po wydarzeniach finałowego sezonu Justified. Raylan nadal szeryfem federalnym, ale już poza swoimi rodzinnymi stronami. Praca zawsze była dla niego priorytetem i w tej materii niewiele się zmieniło. Świadczą o tym skomplikowane relacje z córką.
Akcja Miasta strachu toczy się w Detroit. Raylan zostaje wciągnięty w miejscowe śledztwo dotyczące zabójstwa sędziego. Sprawa nie może ruszyć z miejsca, a główny podejrzany/winny ma wyjątkowe szczęście w unikaniu odpowiedzialności. Nie inaczej jest tym razem. Clement Mansell jest bardzo pewny siebie i wciąga w sprawę córkę szeryfa. Raylan nie może tego odpuścić.
W tle mamy kulejący wymiar sprawiedliwości, wielkomiejskie metody działania, Albańczyków, muzyków, a przede wszystkim tajemniczy notes, który zawiera haki na pół miasta. Osoba posiadająca notes będzie mogła rozgrywać karty.

justified miasto s 1 scena
Klimatem ten sezon bardzo przypominał mi Bosch'a. Podobny sposób prowadzenia narracji i rozwiązania fabularne. Nieźle też wygląda główny bohater, a jego motywacje i zachowania są spójne z oryginalną serią.
Do tego dochodzi też fenomenalny cliffhanger w finałowym epizodzie, który daje nadzieję na drugi sezon MIasta strachu.

Sezon pierwszy (wierzę, że będzie kolejny) oceniam na osiem.
osiem
Poniżej zwiastun