Ułatwienia dostępu

Judy - 2019

judy

 

Judy - 2019;
- reżyseria: Rupert Goold;
- scenariusz: Tom Edge;
- wybrana obsada: Renée Zellweger, Jessie Buckley, Finn Wittrock, Rufus Sewell, Richard Cordery, Michael Gambon;
- kategoria: biograficzny, dramat, musical, Złoty Glob, brytyjskie, kino.

Pozycja obejrzana we wrocławskim DCF (Dolnośląskie Centrum Filmowe) - byłem zaskoczony jak ciekawie mogą wyglądać kina studyjne. Katowice mają jeszcze pole manewru do ewolucji.
Judy opowiada o Judy Garland, aktorce, która zagrała między innymi Dorotkę w Czarnoksiężniku z Oz. Fabuła skupia się wokół ostatnich wydarzeń jej życia, ale jest sporo retrospekcji pokazujących jak wyglądało Hollywood i kształtowanie dziecięcych aktorek w Złotej Erze Hollywood.
Tytułową rolę zagrała fenomenalna Zellweger i jestem przekonany, że dostanie za ten film Oskara. Jak będziecie czytać ten wpis to będzie już po gali i jestem ciekaw czy moje typowanie się sprawdzi.

judy scena
Judy to opowieść o aktorce, która lata popularności ma już dawno za sobą, ale cały czas chce być gwiazdą... to jedyna rola, której nauczyło ją życie.. grała od najmłodszych lat do końca swoich dni. Była wielką gwiazdą, ale zarazem kobietą, która nie potrafiła odnaleźć szczęścia. Problemy z alkoholem, lekami i trudny charakter nie przysparzały jej przyjaciół. Judy to opowieść o samotności, potrzebie miłości, a także o sępach, które krążą i cały czas bazują na dokonaniach Judy. Ten aspekt jest kluczowy w odbiorze tej produkcji.
Wspomniałem, że Renée zagrała świetnie, ale warto jeszcze dodać, że wszystkie piosenki w tym filmie są przez nią wykonane. Oryginalne aranżacje i specyficzny głos aktorki sprawiają, że słuchanie sprawia czystą przyjemność. Nabrałem ochoty by przypomnieć sobie Chicago z 2002 roku (ależ ten czas leci).
Judy dostaje mocną ósemkę. Wzruszająca pozycja.
osiem
Poniżej zwiastun.Akualizacja
Jednak miałem rację. Jest Oscar.