Ułatwienia dostępu

Joe - 2013

joeJoe
(reżyseria David Gordon Green, 2013)

Nicolas Cage coraz częściej gra w filmach, których poziom jest nieakceptowalny. Są to jakieś badziewia, które nie mają swojej premiery kinowej i od razu wychodzą na nośnikach optycznych. Co długi potrafią zrobić z aktorem? Czasem jednak zdarzają się filmy, w których Cage pokazuje, że mimo wszystko aktorem jest niezłym. Poza tym nie ukrywajmy nikt na ekranie tak ładnie nie cierpi na ekranie jak Nicolas.

Joe to opowieść o byłym skazańcu, który próbuje prowadzić uczciwe życie. Ciężko pracuje przy wycince lasu - jest szanowany przez współpracowników, ale nadal miewa porywczą naturę. Pewnego dnia poznaje nastolatka (Tye Sheridan), który szuka pracy.. może być ciężka - chce się w pełni uniezależnić od swojego agresywnego, zapijaczonego ojca (Gary Poulter - naturszczyk). Joe bierze chłopaka pod swoje skrzydła, chce mu pomóc stanąć na nogi, ale nie wie, że to także mocno zmieni jego życie.


Film ma całkiem niezły klimat, który zapada w pamięci. Plakat do filmu też ciekawie wygląda. Myślę, że to jedna z niewielu pozycji z Cage'm ostatnich lat, której warto poświęcić swój czas.
Oceniam na siedem.

siedem
Film powstał na podstawie powieści Larry'ego Brown'a

Zwiastun