Ułatwienia dostępu

Jean-Claude Van Johnson - sezon 1

jean claude serial

Jean-Claude Van Johnson,
- twórcy: Peter Atencio; 
- Amazon, sezon 1, 2016; 
- wybrana obsada: Jean-Claude Van Damme, Kat Foster, Moises Arias, Phylicia Rashad, Deren Leroy, Tim Peper; 
- gatunek: komedia, akcja;

Rzecz obejrzana całkiem przypadkiem.
Lubicie Van Damme'a? Ja średnio. Obejrzałem wiele jego filmów, niektóre pewnie z milion razy, ale za aktorem jakoś nie przepadam. Ma facet talent w nogach, ale aktorskich umiejętności brak. Po seansie omawianego serialu moja ocena o Jean-Claude się nie zmieniła.
Serial opowiada o podstarzałym aktorze, który pomimo wielkiego majątku nie odnajduje radości życia. Postanawia wrócić do kariery zawodowej. Aktor ten nazywa się Jean-Claude Van Damme a gra go Jean-Claude Van Damme. Gdzie miejsce na ekranową fikcję? Otóż, nasz bohater posiada sekretne drugie życie (nie, nie pracuje dla Volvo). Jest tajnym agentem, a aktorstwo to tylko przykrywka dla niezbyt legalnych wywiadowczych operacji.

jean claude serial scena
Pierwszy epizod całkiem mi się podobał (sam byłem zaskoczony). Na ekranie dużo się działo, Van Damme troił się by wypaść jak najkorzystniej, akcja została urozmaicona dużą ilością humoru. Był naprawdę niezły potencjał. Kolejne epizody były już zauważalnie słabsze, mam wrażenie, że brakło pomysłu na dobre wykorzystanie wymyślonego świata. Jedyne czym się broni ten serial to humor i mocne, czasem zbyt dosadne, nawiązania do popkultury (sposób kręcenia filmów, idole). Oglądając ten serial co chwila przypominał mi się inny serial z mięśniakiem w roli głównej. Mowa oczywiście o Graczach, gdzie główny bohater nie musi robić z siebie idioty by pokazać, że potrafi (wbrew opiniom potrafi) grać.

Jean-Claude Van Johnson oceniam na bardzo naciągane sześć. Na notę pozytywnie wpływa film, który kręcili w tym serialu.
sześć

Poniżej zwiastun