Ułatwienia dostępu

Jack Reacher: Nigdy nie wracaj - 2016

jack reacher nigdy nie wracaj
Jack Reacher: Nigdy nie wracaj,

(Jack Reacher: Never Go Back) - 2016;
- reżyseria: Edward Zwick;
- scenariusz: Marshall Herskovitz, Richard Wenk, Edward Zwick;
- wybrana obsada: Tom Cruise, Cobie Smulders, Aldis Hodge, Danika Yarosh, Patrick Heusinger;
- gatunek: akcja, kryminał.

Tom Cruise kolejny raz pojawia się jako Jack Reacher. Tym razem były wojskowy wraca do ojczystej bazy by umówić się na randkę z obecnym dowódcą (kobieta - żeby nie było wątpliwości). Na miejscu dowiaduje się, że jego "randka" została oskarżona o zdradę i zamknięta w areszcie wojskowym. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że ktoś zaczyna śledzić Reachera. Wszystko wskazuje na to, że w wojsku jest spisek, który ma na celu zatajenie niewygodnych informacji. I więcej o tym nie napiszę by nie psuć frajdy z oglądania. Wspomnę tylko o tym, że pojawia się wątek córki Reachera.
Nie czytałem pierwowzoru, więc nie mam jak się odnieść, ale Nigdy nie wracaj świetnie się sprawdza jako kino akcji. Intryga nie jest zbyt przekombinowana, ale tempo akcji utrzymuje zainteresowanie widza. Jest sporo biegania, strzelanin, bezpośrednich walk - brakuje tylko większej ilości pościgów samochodowych, ale wiem, że nie można mieć wszystkiego na raz.


jack reacher nigdy nie wracaj scena
Poprzednią odsłonę Jacka Reachera mocno skrytykowałem, ale dziś zaczynam doceniać stylistykę filmów akcji lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Gusta się zmieniają. Myślę, że nota obecnie uległaby nieznacznemu podniesieniu. Za kilka lat może mi się znów odmienić.
Nigdy nie wracaj jest niezłym kinem akcji, które w żadnym momencie nie próbuje być niczym więcej. Oceniam na siedem. Fajnie się to oglądało.
siedem
Cały czas lubię Tom'a Cruisa - chętnie zobaczyłbym go w jakimś kinie przygodowym.
Poniżej zwiastun