Ułatwienia dostępu

Ishtar - 1987

ishtar

 

Ishtar - 1987;
- reżyseria: Elaine May;
- scenariusz: Elaine May;
- wybrana obsada: Charles Grodin, Jack Weston, Carol Kane, Dustin Hoffman, Isabelle Adjani;
- kategoria: komedia, musical, przygodowy.

Jim i Chuck piszą piosenki, a właściwie to próbują, ale niespecjalnie im to wychodzi.. zresztą to i tak lepiej jak piszą niż jak śpiewają - to dopiero jest dramat. Zleceń nie mają zbyt wiele dlatego też wykorzystują szansę i jadą na występy w Ishtar. To gdzieś w Afryce. Na miejscu zostają wplątani w szpiegowską przygodę, która wywraca ich życie do góry nogami, a wszystko to przez tajemniczą, antyczną mapę, która mogła obalić obecne władze. Brzmi jak totalna bzdura i tak też to wygląda na ekranie.
Ishtar to film porażka. Najpierw wysokie gaże (za wysokie) dla odtwórców głównych ról. Później przeciągający się montaż, a na koniec totalna klapa w kinach. Wytwórnia sporo straciła, ale to nic ze stratą widzów, którzy zmarnowali czas na ten film. Poszczególne elementy scenariusza mogą się podobać, ale razem nie tworzą spójnej całości. Mam wrażenie, że ten tytuł powstał trochę na siłę. Kino przygodowe było popularne i trzeba było coś wypuścić w tym klimacie z dobrze znanymi aktorami.

ishtar scena
Ishtar nudzi, a momentami wręcz irytuje. Trochę za dużo fatalnych piosenek, zbyt długa ekspozycja i zakończenie, które rozczarowuje. Nawet piękna Adjani nie jest zaletą bo przez większość filmu nosi zakrytą twarz... co za porażka.
Oceniam na trzy. Złe to jest.
trzy
Poniżej zwiastun
https://www.youtube.com/watch?v=8KdQ7Gig770