Ułatwienia dostępu

Infiltracja - 2006

infiltracja
Infiltracja,
(The Departed) - 2006;
- reżyseria: Martin Scorsese;
- scenariusz: William Monahan, Felix Chong, Alan Mak;
- wybrana obsada: Jack Nicholson, Leonardo DiCaprio, Matt Damon, Mark Wahlberg, Martin Sheen, Vera Farmiga;
- gatunek: kryminał.

Już tak jest, że trwa bezustanna wojna pomiędzy światem przestępczym a służbami porządkowymi. Walka ma różne oblicza i intensywność, ale jedno jest pewne - nigdy się nie skończy. Dlatego też jest wdzięcznym tematem dla filmowych inspiracji.
Strony konfliktu wiedzą, że to się nigdy nie skończy, że nie da się tego przeczekać, a taka wiedza sprawia, że trzeba próbować przewidzieć działania drugiej strony. Najlepszą metodą pozyskiwania wiedzy jest posiadanie człowieka w szeregach wroga . Nie jest to proste zadanie, ale planowane z wyprzedzeniem i z należytą starannością może przynieść nieoczekiwane efekty. Na tej wojnie mamy dwóch chłopaków, którzy kończą policyjną akademię. Ambitny chłopak, z wzorowymi ocenami ma przed sobą cały świat i świetlaną przyszłość. Musi tylko robić swoje. Praktycznie nikt nie wie, że jako dziecko został ukształtowany przez groźnego gangstera. Człowieka, który zachęcał go do wstąpienia z szeregi policji.


infiltracja kadr
Drugi chłopak pochodzi z przestępczej rodziny. Na przekór wszystkim chce być policjantem, chce odmienić swój, zdaje się przesądzony, los. Ledwo kończy akademię policyjną i dostaje propozycję pracy jako tajny agent. Ma wrócić do świata, w którym się wychował. Obaj są postaciami tragicznymi, które tak naprawdę tylko narzędziami w rękach swoich mentorów, a ci są tylko trybikami w wojnie, która nie ma końca.
Infiltracja to znakomity scenariusz oraz fenomenalna obsada. Takie pozycje warto co jakiś czas sobie przypominać. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana kina.
Oceniam na dziewięć i polecam.
dziewięć
Poniżej zwiastun