Ułatwienia dostępu

Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży - 2023

igrzyska smierci ballada

Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży,
(The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes) - 2023;
- reżyseria: Francis Lawrence;
- scenariusz: Michael Lesslie, Michael Arndt;
- wybrana obsada: Tom Blyth, Rachel Zegler, Viola Davis, Peter Dinklage, Jason Schwartzman, Hunter Schafer, Fionnula Flanagan, Burn Gorman, Ashley Liao;
- kategoria: film, science-fiction, akcja, Igrzyska śmierci, kasowy.

Coriolanus'a Snow'a poznaliśmy w głównej trylogii. To faszystowski prezydent, który jest odpowiedzialny a Igrzyska w trakcie, których wybrani przedstawiciele dystryktów walczą ze sobą na specjalnej arenie. Przeżyć może tylko jedna osoba, a całość imprezy jest rozrywką dla klasy wyższej. Snow jednak nie zawsze był prezydentem. Kiedyś był młody, może naiwny, może heroiczny.
Historię młodego Snow'a poznajemy w Balladzie ptaków i węży.

igrzyska smierci ballada scena
To całkiem udany prequel, w którym czuć kilmat poprzednich filmowych części. To początek Igrzysk, które nie cieszą się zbytnią popularnością. Młody Snow zostaje mentorem trybutki z Dystryktu 12. Jego rolą jest sprawienie by działanie podopiecznej wpłynęło pozytywnie na popularność. Może dzielnie walczyć, bądź efektownie zginąć. W sumie jej los nikogo nie obchodzi - nie to jest celem imprezy. Snow w tej pracy widzi szansę na poprawę swojego losu. Jego ród jest cieniem dawnej potęgi i istnieje ryzyko, że wkrótce calkiem upadnie. Młody mentor ma niewiele do stracenia, a do zyskania? Jakim człowiekiem jest Coriolanus? Prawym? Naiwnym? Zakochanym?
Obejrzyjcie. Jak dla mnie to dobre kino rozrywkowe.
Daję siedem plus. To sporo więcej niż poprzednim odsłonom.
siedem
Poniżej zwiastun