Ułatwienia dostępu

Historia małżeńska - 2019

historia malzenska

 

Historia małżeńska,
(Marriage Story) - 2019;
- reżyseria: Noah Baumbach;
- scenariusz: Noah Baumbach;
- wybrana obsada: Scarlett Johansson, Adam Driver, Azhy Robertson, Laura Dern, Alan Alda, Ray Liotta;
- kategoria: Netflix, Oscar, dramat, komedia.

Nicole i Charlie to małżeństwo z dziesięcioletnim stażem, które przeżywa poważny kryzys. Mają wspaniałego syna, kochają się, ale coraz bardziej nie potrafią z sobą żyć. Oboje chcą realizować karierę zawodową, ale w całkiem innych miejscach. Charlie kocha Nowy Jork, a Nicole Los Angeles (i te przestrzenie). Konflikt narasta i jedynym jego rozwiązaniem wydaje się być rozwód. Para próbuje rozstać się po przyjacielsku, ale pomimo to angażują w swój rozwód adwokatów. Przyjaźń, nadal istniejące uczucie ustępują pola wyrachowanej walce rozwodowej. Sami zainteresowani wydają się być tutaj tylko tłem, pretekstem - sprawa toczy się pomiędzy adwokatami, którzy chcą osiągnąć sukces zawodowy.

historia malzenska scena
Historia małżeńska to film zrealizowany w minimalistycznej formie. W zasadzie można odnieść wrażenie, że ogląda się spektakl teatralny, który rozgrywa się pomiędzy małżonkami. Są prawdziwe uczucia, zagubienie bohaterów i znakomita gra aktorska. Film niosą Scarlett i Adam, ale to Laura Dern została Oscara - statuetka w kategorii może być tylko jedna. Może pora to zmienić?
Seans daje satysfakcje, ale też jestem przekonany, że Baumbach'a stać na więcej. Pomimo wielu dobrych elementów (genialne wejście w fabułę), znakomitej obsady czułem niedosyt. Może coś ze mną jest nie tak? A może zachwyty recenzentów nad tym filmem za bardzo wyśrubowały oczekiwania?
Jest to kolejna pozycja, która pokazuje, że miłość to czasem za mało..
Daję osiem minus.
osiem
Poniżej zwiastun