Ułatwienia dostępu

Gwiezdne Wojny: Andor - sezon 1

andor s 1

Gwiezdne Wojny: Andor;
- twórcy: Tony Gilroy
- Disney, sezon 1, 2022;
- wybrana obsada: Diego Luna, Stellan Skarsgård, Genevieve O'Reilly, Denise Gough, Kyle Soller, Adria Arjona, Faye Marsay, Fiona Shaw, Andy Serkis;
- kategoria: serial, sezon, Gwiezdne Wojny, przygodowy, science fiction.

Cassian Andor, człowiek znikąd, którego poznaliśmy w filmie Łotr 1, zarabiający na drobnych przekrętach przeciwko Imperium (głównie kradzieże) przypadkowo zostaje wplątany w działalność ruchu oporu. Jego aktywność i nieukrywany talent sprawiają, że jedna z jego misji staje się iskrą mogącą rozpalić Rebelię. Tylko, że sam Andor niespecjalnie jest zainteresowany tymi wielkimi wojnami. Początkowo chce tylko zarobić i prowadzić wygodne życie na jakiejś spokojnej planecie.

andor s 1 scena

Imperium tak obsesyjnie wszystko kontroluje bo istnieje wbrew naturze, dyktatura wymaga ciągłego wysiłku, ulega erozji i powstają rysy. Władza jest krucha. Tyrania podszyta jest strachem.

Oczywiście nie zazna spokoju, ale nie uprzedzajmy wypadków. Serial pozytywnie mnie zaskoczył. Znakomite efekty specjalne, lokacje i klimat Star Wars czuć na każdym kroku. Jeśli do tego dodamy dobrze napisanego głównego bohatera (motywacje, przemiana) to mamy serial, który z czystym sumieniem można polecić. Pewnie się ucieszycie że w końcu coś co nie dzieje się w Montanie ;)
Mocna ósemka

osiem
Poniżej zwiastun