Ułatwienia dostępu

Gra o tron sezon 8 - ostatni

gra o tron s 8

Gra o Tron,
(Game of Thrones)
- HBO, sezon 8, 2019;
- twórcy: David Benioff, D.B. Weiss;
- wybrana obsada: Lena Headey, Peter Dinklage, Emilia Clarke, Maisie Williams, Kit Harington, Iain Glen, Sophie Turner, Nikolaj Coster-Waldau, Rory McCann, Alfie Allen, Conleth Hill, Jacob Anderson, Gwendoline Christie, Liam Cunningham, Isaac Hempstead Wright, John Bradley;
- gatunek: dramat, fantasy, przygodowy.

Jest taka teoria, która głosi, że dobre seriale powinny trwać nie więcej niż siedem sezonów. Ósmy sezon Gry o Tron utwierdza mnie w prawdziwości tej teorii. Jest to zdecydowanie najsłabszy sezon cyklu, ale to nie znaczy, że jest całkiem beznadziejny. Po zakończonym siódmym sezonie wiedzieliśmy, że konfrontacja ze złem zza muru. Wiemy też, że zwycięstwo jest uzależnione od tego ilu ludzi będzie chciało porzucić wcześniejsze animozje na rzecz wspólnej walki.. Czy Cersei można ufać? Wiemy, że nie. Ósmy sezon to rzecz domykająca wielką sagę, w której nie brakowało znakomicie nakręconych scen walki, wyjaśniania wątków, ale poziom fabularny mocno kuleje. W całym sezonie niewiele się dzieje, poszczególne epizody praktycznie nie zaskakują widza. Akcja brnie w dobrze nakreślonym kierunku, a przedstawiony świat staje się przewidywalny.

gra o tron s 8 scena
Część głównych bohaterów ginie, ale w mojej ocenie zdecydowanie za mało. Po wielkich walkach zbyt wielu jeszcze żyje - trochę to rozczarowujące. Finałowy odcinek wydaje się być rozwleczony i zbyt sentymentalny.. ale to tez mogę zrozumieć - jest to miejsce na to by pożegnać się z serią.. ale czy na pewno? Uważam, że zakończenie daje sporo miejsca na nowe tytuły związane z tym światem. Dokąd płynie Arya i jakie czekają ją światy, przygody? Czy Nocna Straż może odpocząć, czy też dalekie północne krainy kryją jeszcze niezbadane tajemnice? A co ze Złotą Kompanią? Gdzie jest ich siedziba i jak zareagują na śmierć wielu najemników? Pytania można mnożyć otwierając się na nowe światy. To uniwersum nie ma prawa umrzeć. I to mnie cieszy. Pomimo iż finałowy sezon jest zdecydowanie słabszy od pozostałych to nadal jest warty uwagi. Serial (całość) jest jednym z ważniejszych tytułów współczesnej telewizji i przez lata będzie generował spore dochody. Jest też dowodem na to, że produkcje tego typu wymagają sporego budżetu. Wszystko wskazuje na to, że wszyscy powoli to rozumieją. Platformy VOD muszą mieć w swojej ofercie wielkie widowiska, ale też nie mogą się na nie zamykać.
Sezon ósmy oceniam na naciągane siedem. Nadal zachwyca wizualna strona widowiska.

siedem
Poniżej zwiastun sezonu