Ułatwienia dostępu

Godless - mini serial

godless

Godless;
- twórcy: Scott Frank;
- Netflix, 2017, mini serial.
- wybrana obsada: Jack O'Connell, Jeff Daniels, Michelle Dockery, Merritt Wever, Scoot McNairy, Kim Coates, Thomas Brodie-Sangster, Tess Frazer, Jessica Sula;
- kategoria: serial, mini, western, Emmy.

Dziki Zachód. Frank Griffin i jego trzydziestoosobowa ekipa terroryzuje małe miasteczka. Napady, gwałty, mordy to ich dzień powszedni, ale bez większego planu. Tak było do czasu, aż Frank'a zdradził Roy - przybrany syn. Od tej pory banda Franka rozpoczyna pościg, a życie stracą wszyscy, którzy pomogą zdrajcy.
Z drugiej strony jest małe górnicze miasteczko, w którym zdecydowana większość populacji to kobiety. Mężczyźni zginęli w katastrofie górniczej dwa lata wcześniej. Społeczność ledwo wiąże koniec z końcem, a wiele wskazuje, że panie będą musiały zmierzyć się z nieoczekiwaną uwagą Griffina.


godless scena
Znakomita scenografia, kostiumy, zdjęcia to zdecydowane atuty serialu. Nie można też złego słowa powiedzieć o obsadzie i ukazaniu trudów życia w tamtych czasach. Jak dla mnie ten serial ma tylko jeden mały minus. W niektórych epizodach akcja działa się zbyt spokojnie. Poza tą małą wadą tytuł zasługuje na słowa uznania. Okazuje się, że i Netflix potrafi robić znakomite produkcje.
Daję dziewięć.
dziewieć
Poniżej zwiastun