Ułatwienia dostępu

Geostorm - 2017

geostorm

Geostorm - 2017;
- reżyseria: Dean Devlin;
- scenariusz: Dean Devlin, Paul Guyot;
- wybrana obsada: Gerard Butler, Jim Sturgess, Abbie Cornish, Alexandra Maria Lara, Ed Harris;
- gatunek: katastroficzny.

Ludzie nie dbali o przyrodę, zignorowali informacje o efekcie cieplarnianym i nastąpiła seria anomalii pogodowych. Jedyną opcją na ustabilizowanie pogodą jest stworzenie kosmicznego systemu, który będzie punktowo, ale także globalnie, likwidował niebezpieczne zjawiska. Kilka lat później potężna sieć satelit chroni ludzkość przed nagłymi zmianami klimatu. To znaczy ma chronić, system zaczyna szwankować i zamiast ochrony funduje ludziom, nagłe, śmiercionośne ataki żywiołów. Sam pomysł na kino katastroficzne jest niezły, ale wykonanie niezbyt udane.
Przede wszystkim Geostorm ma wiele luk fabularnych, skrótów i przemilczeń. Gdyby dialogi pomiędzy bohaterami były dobrze napisane to luki fabularne nie byłyby aż tak odczuwalne. Niestety jedna słabość potęguje kolejną. Gra aktorska też przeciętna, ale tutaj nic wielkiego nie oczekiwałem. Kino katastroficzne rządzi się przecież swoimi prawami.

geostorm scena
Zapytacie czy ten film ma jakieś zalety? Pewnie, całkiem niezłe efekty specjalne oraz patos na odpowiednim poziomie. Kolejny raz Amerykanie zbawiają świat - z małą pomocą Meksyku - chyba nikt nie spodziewał się innego "przesłania" .
Oceniam na słabe pięć.
pięć
Poniżej zwiastun