Ułatwienia dostępu

Fear the Walking Dead - sezon 3

fear the walking dead s 3

Fear the Walking Dead;
- Sezon 3, 2017, AMC;
- twórcy: Dave Erickson, Robert Kirkman;
- wybrana obsada: Kim Dickens, Frank Dillane, Alycia Debnam-Carey, Rubén Blades, Mercedes Mason, Daniel Sharman, Sam Underwood, Dayton Callie, Colman Domingo, Michael Greyeyes;
- gatunek: dramat, horror.

Jak pojawił się Fear The Walking Dead byłem przekonany, że nowi bohaterowie, nowe lokacje wrzucą sporo świeżości w świat zombie. Faktycznie początkowo tak było. Pierwszy sezon był oryginalny, drugi trochę gorszy, ale nadal na przyzwoitym poziomie, natomiast trzeci powstał na siłę i nie ma w nim nic co by przyciągało uwagę widza. Główni bohaterowie znajdują chwilę wytchnienia na wielkim ranczo, ale i tutaj okazuje się, że głównym zagrożeniem nie jest wirus a inni ludzie. Większość akcji skupia się konflikcie pomiędzy synami właściciela rancza. W tle pojawia się kwestia kradzieży ziemi Indian przez białych kolonizatorów. Początkowo pomyślałem, że motyw może i ciekawy, ale później zdałem sobie sprawę, że w postapokaliptycznym świecie konflikt o ziemię nie ma prawa bytu.

fear the walking dead s 3 scenaW drugiej połowie sezonu akcja trochę przyśpiesza, ale im szybciej tym dziwniejsze są zachowania głównych bohaterów. Samotne ucieczki, przerośnięte ambicje i całkowity brak współpracy. Scenarzystom chyba nie chciało się pracować.
Oceniam na pięć. Nudziłem się.
pięć
Poniżej promo sezonu.