Ułatwienia dostępu

Fargo - sezon 5

fargo s 5

Fargo - 2023-2024;
- FX, sezon 5 (10 epizodów);
- twórca: Noah Hawley;
- wybrana obsada: Juno Temple, Jennifer Jason Leigh, David Rysdahl, Joe Keery, Lamorne Morris, Richa Moorjani, Sam Spruell, Dave Foley, Jon Hamm;
- kategoria: dramat, kryminał.

Ta historia ponoć się wydarzyła w Minnesocie w 2019 roku.
Dorothy jest spokojną żoną nieco ciapowatego sprzedawcy samochodów. Niczym się nie wyróżnia, aż do momentu, w którym ktoś próbuje Dorothy porwać. Kobieta nie bez wysiłku wychodzi cało z opresji, ale przy okazji wzbudza zainteresowanie służb. Kim tak naprawdę jest Dorothy. Pojawiła się nagle i nikt nie zna jej prawdziwej przeszłości, a ta jest dużo bardziej pasjonująca niż rola matki smażącej naleśniki.
Ta przeszłość, w postaci szeryfa z Dakoty Północnej upomina się o Dorothy, a w zasadzie Nadine i nie zamierza odpuścić.

fargo s 5 scena
W mojej ocenie jest to chyba najlepszy sezon Fargo. Znakomicie opowiedziana historia pełna zwrotów akcji, w której nie brak wyrazistych bohaterów. Na słowa uznania zasługują też aktorzy. Zwłaszcza Juno Temple jako Dorothy oraz Jon Hamm w roli szeryfa stojącego ponad prawem. To w sumie jest ciekawy wątek. Szeryf, którego władza jest tak duża, że nie musi przejmować się prawem ponadstanowym. Taki prawdziwy Amerykanin, który moralność ma w sobie i nie pozwoli by ktoś mu dyktował jak ma żyć i pracować. Takie postawy w Stanach wcale nie są rzadkością.
Sezon piąty Fargo dostaje dziewięć. Z plusem.

dziewięć
Poniżej zwiastun