Ułatwienia dostępu

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć - 2016

fantastyczne zwierzeta i jak je odnalezc

 

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć,
(Fantastic Beasts and Where to Find Them) - 2016;
- reżyseria: David Yates;
- scenariusz: J.K. Rowling;
- wybrana obsada: Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Dan Fogler, Colin Farrell, Alison Sudol, Ezra Miller, Johnny Depp, Ron Perlman;
- kategoria: familijny ekranizacja, fantasy, przygodowy, Oscar.

I znów katastrofa w Nowym Jorku. Miasto, w którym jest zakaz używania wszystkiego co magiczne, jest atakowane przez tajemnicze stwory. Poza tym przybywa do niego New Scamander, który ma w swojej walizce około mnóstwo magicznych zwierząt, które wymagają ochrony. Nie jest to jednak dobry czas na takie zajęcia. Zresztą jak tu chronić zwierzęta, które uciekły i sieją zniszczenie (trochę przypadkiem).
Za ten film zabierałem się od kilku lat. Z jednej strony zależało mi na obejrzeniu, a z drugiej zawsze były pilniejsze rzeczy. Nadmiar czasu spędzonego w domu pozwolił mi nadrobić ten tytuł.

fantastyczne zwierzeta i jak je odnalezc scena
Seansem jestem rozczarowany. Po znakomitym początku (nagłówki prasowe) mamy dosyć szybkie wejście w fabułę. Piękne miasto, sprawnie zrealizowane ujęcia i tajemnica, która miała być nośnikiem fabuły... później jest niestety gorzej. Niby sporo się dzieje, ale nadmiar efektów specjalnych nie rekompensuje słabej fabuły. Mamy tu powtórkę z Harrego Pottera, w której niewiele jest świeżości, a przecież świat wykreowany przez Rowling ma wiele potencjału. Rozczarowujący seans - ewidentnie nie jestem targetem tego typu produkcji.
Oceniam na sześć.
sześćPoniżej zwiastun© foto: Warner Bros. Entertainment Inc.