Ułatwienia dostępu

Ekstradycja - sezon 2

ekstradycja s 2

Ekstradycja, sezon 2;
- TVP, 1996, rekonstrukcja cyfrowa;
- wybrana obsada: Marek Kondrat, Tadeusz Borowski, Witold Dębicki, Paweł Wilczak, Janusz Gajos, Krzysztof Kolberger, Henryk Bista, Maria Pakulnis, Andrzej Zieliński, Jan Englert, Piotr Fronczewski, Jerzy Trela, Lew Rywin, Małgorzata Pieczyńska, Olaf Lubaszenko, Renata Dancewicz, Karol Strasburger, Małgorzata Foremniak;
- gatunek: kryminał, sensacyjny.

Rosyjska mafia po śmierci Zajcewa kieruje do Polski Nadieżdę Tumską. Ta ambitna i bezwzględna kobieta ma kilka zadań do wykonania. Ma uregulować sytuację z innymi rosyjskimi grupami (wojna), odzyskać skonfiskowane narkotyki, zemścić się na Halskim oraz dokonać wyłudzenia kredutu, który podrąży GeoBank. Tak się składa, że porwanie jednego dziecka, córki Halskiego ułatwi realizację wielu zadań. Oszalały z rozpaczy Olgierd próbuje odzyskać córkę oraz zemścić się na Tumskiej. Musi też poważnie rozmówić się z siostrą w sprawie jej znajomości z Tumską.

ekstradycja s 2 scena
Sezon drugi Ekstradycji trzyma poziom. Nie sądziłem, że ten kultowy serial, który kiedyś przyciągał widzów przed telewizory, po tylu latach będzie się dało oglądać. Że będzie nadal dla mnie atrakcyjny. Pomijając kiczowate lata dziewięćdziesiąte fabuła daje sporo satysfakcji, a obsada wydaje się idealnie dopasowana. Mocno zaskoczył Wilczak w roli Jurija - cyngla i kochanka Tumskiej.
Wiem, że chwalenie TVP nie jest teraz w modzie, ale program Rekonstrukcji Cyfrowej materiałów analogowych zasługuje na słowa uznania. Znakomita robota. Tu warto zaznaczyć, że często produkcje z lat dzewięćdziesiątych są w gorszym stanie fizycznym niż materiały wcześniejsze.
Sezon drugi oceniam na osiem. Bez taryfy ulgowej.

osiem
Poniżej zwiastun