Ułatwienia dostępu

Dżentelmeni - sezon 1

dzentelmeni s 1 2024

Dżentelmeni - sezon 1,
(The Gentlemen);
- twórcy: Guy Ritchie;
- Netflix, 2024;
- wybrana obsada: Theo James, Kaya Scodelario, Joely Richardson, Vinnie Jones, Daniel Ings, Alexis Rodney, Giancarlo Esposito, Ray Winstone;
- kategoria: serial, sezon, akcja, komedia kryminalna.

Eddie niespodziewanie dziedziczy olbrzymi majątek, tytuł książęcy oraz długi. Za długi odpowiada jego starszy brat, który został pominięty przy sporządzeniu testamentu. W majątku na Eddiego czeka kolejna niespodzianka. Okazuje się, że w posiadłości uprawiana jest na szeroką skalę marihuana. To stałe, i całkiem bezpieczne źródło dochodów. Przecież księcia nikt nie będzie kontrolować. Jest sporo nowych spraw do ogarnięcia, ale Eddie ma talent do dyplomacji - wystarczy tylko by strony chciały ze sobą współpracować... no i tu pojawia się pewien problem. Nieprzewidywalne zachowania brata z każdym dniem komplikują sytuację. Jest mafia, a więc i trupy.

dzentelmeni s 1 2024 scena

Są też walki bokserskie, Romowie, dziwne grupy radykałów i twisty, których nie powstydziłby się Guy Ritchie... no przecież że nie. W końcu to on odpowiada za ten bardzo udany serial Netflix'a. Genialna historia, montaż, soundtrack, obsada. Może i tempo akcji ciut nierówne, ale całość mocno się broni.
Historia była planowana na jeden sezon, ale z dosyć otwartym zakończeniem, które sugeruje ciekawy rozwój akcji. Czy będzie drugi sezon? Prace scenariuszowe ponoć trwają. Czekajmy cierpliwie ;)
Oceniam na osiem plus.
osiem
Poniżej zwiastun.