Ułatwienia dostępu

Dungeons & Dragons: Złodziejski honor - 2023

dg zlodziejski honor

Dungeons & Dragons: Złodziejski honor,
(Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves) - 2023;
- reżyseria: Jonathan Goldstein, John Francis Daley;
- scenariusz: John Francis Daley, Jonathan Goldstein;
- wybrana obsada: Chris Pine, Michelle Rodriguez, Rege-Jean Page, Justice Smith, Sophia Lillis, Hugh Grant, Chloe Coleman, Jason Wong, Bradley Cooper;
- kategoria: film, przygodowy, Dungeons & Dragons, fantasy;

Świat D&G jest dla mnie totalnie obcy. Wiem, że istnieje, ale mój kontakt ograniczył się tylko do kilku partii w planszówkę. Absolutnie nie mylić z RPG. Dlatego też mogłem bez żadnego nastawienia przystąpić do seansu. Czasem nieznajomość uniwersum jest sporym komfortem.
Akcja zaczyna się w zakładzie karnym. Dwójka złodziei stara się o przedterminowe zwolnienie, ale nie czekając na wynik rozprawy uciekają. W końcu muszą odnaleźć córkę jednego z nich i zająć się wychowaniem. Szybko okazuje się, że stary przyjaciel, który miał się nią zająć ma swoje za uszami a nasi bohaterowie zostają wplątani w wielką aferę. To już nie chodzi o odzyskanie córki, ale także o przeżycie całego świata.

dg zlodziejski honor scena
Zaczyna się bardzo dynamicznie, szybka ekspozycja bohaterów, później zbieranie drużyny, stare przepowiednie, walka z odwiecznym złem, zdobycie artefaktu a na koniec ewolucja głównego bohatera. Nawet znalazło się miejsce na morał. Ta historia ma w sobie wszystko by stworzyć idealną baśń. Jak się zastanowicie to te same elementy występują chociażby we Władcy Pierścieni.
Przez cały seans akcja nie jeden raz zaskakuje i ma bardzo fajnie rozłożone tempo. To nie teledysk, ale sprawnie opowiedziana fabuła. To wszystko okraszone jest świetnym, przygodowym humorem i całkiem fajnie dobraną obsadą aktorską.
Zdecydowanie polecam. Dawno się tak nie bawiłem na seansie.
Oceniam na dziewięć.

dziewięć
Niestety są małe szanse na kontynuację. Film nie zarobił mało, ale przy sporym budżecie pewnie podzieli los John'a Carter'a.
Poniżej zwiastun.