Ułatwienia dostępu

Duchy Wenecji - 2023

duchy wenecji

Duchy Wenecji,
(A Haunting in Venice) - 2023;
- reżyseria: Kenneth Branagh;
- scenariusz: Michael Green;
- wybrana obsada: Kenneth Branagh, Tina Fey, Kelly Reilly, Jamie Dornan, Riccardo Scamarcio, Kyle Allen, Camille Cottin, Michelle Yeoh, Jude Hill;
- kategoria: film, kryminał, ekranizacja, Agatha Christie, Hercules Poirot (postać);

Trzeci Poirot od Kenneth'a Branagh'a. Tym razem słynny, aczkolwiek lekko znużony, detektyw trafia do miasta na wodzie. Podobno jeden z budynków jest nawiedzony przez duchy. Słynna autorka powieści kryminalny zaprasza Hercules'a na bal, którego finałem ma seans przywołujący duchy. Impreza wychodzi zacnie. Piękne stroje, dekoracje, trup... a nie, trupa nie było w planie. Tym już będzie musiał zająć się Poirot. Czy posiadłość naprawdę jest nawiedzona? A może skrywa jakieś inne tajemnice. Racjonalny Poirot oczywiście rozwiąże zagadkę, ale czy jego racjonalność nie zyska kilku rys?

duchy wenecji scena
Wizualnie Duchy Wenecji zachwycają. Znakomita kompozycja kadrów, dekoracje i kostiumy tworzą niepowtarzalny klimat. Niestety fabularnie historia kuleje. Mam z tym filmem dokładnie taki sam problem jak z Śmiercią na Nilu. Odo mniej więcej połowy seansu zgubiłem zainteresowanie zagadką kryminalną. Możecie powiedzieć, że to dlatego iż znałem zakończenie. No i niespodzianka. Nie znałem ;p.
Daję mocne sześć. I, mimo wszysto, mam nadzieję, że powstaną kolejne części.
sześć
Poniżej zwiastun