Ułatwienia dostępu

Drżące ciało - 1997

drzace cialo

Drżące ciało,
(Carne trémula) - 1997;
- reżyseria: Pedro Almodóvar;
- scenariusz: Ray Loriga, Pedro Almodóvar
- wybrana obsada: Javier Bardem, Francesca Neri, Liberto Rabal, Ángela Molina, José Sancho, Penélope Cruz;
- kategoria: film, europejskie, melodramat, thriller.

Historia o namiętności, miłości, która potrafi sprawić, że postępujemy niezbyt rozważnie, a nasze czyny mogą wywrócić życie do góry nogami. Miłość plus odpowiedzialność za swoje decyzje, czyny. To nie może być czarno-biały obrazek.
Taka scena. Chłopak odwiedza dziewczynę, która go odtrąca. Jest dosyć głośno, co przyciąga uwagę sąsiadów, a w konsekwencji dwóch policjantów. Mała sprzeczka przeradza się w dramatyczną walkę, podczas której pada przypadkowy strzał. Chłopak trafia za kratki, a jeden z policjantów zostaje sparaliżowany. Po latach chłopak wychodzi z więzienia i los znów kieruje go w stronę Eleny. Dziewczyna przeszła sporą metamorfozę i obecnei jest związana z spraraliżowanym byłym policjantem... los pisze różne scenariusze, ale co teraz zrobi chłopak, który nadal jest zakochany?


drzace cialo scena
Drżące ciało wywołuje u mnie lekko mieszane uczucia. Początek filmu niespecjalnie mnie przekonał, ale z czasem dałem się porwać fabule i w pełni 'kupiłem' opowiedzianą historię. Żałuję, że rola Cruz miała tak epizodyczny charakter. Mam wrażenie, że film mógłbyć bardziej dopieszczony, przemyślany, ale i tak oceniam na osiem minus.
osiem
Poniżej zwiastun