Ułatwienia dostępu

Diuna: Część druga - 2024

diuna 2 2024

Diuna: Część druga,
(Dune: Part Two) - 2024;
- reżyseria: Denis Villeneuve;
- scenariusz: Jon Spaihts, Denis Villeneuve;
- wybrana obsada: Timothée Chalamet, Zendaya, Austin Butler, Rebecca Ferguson, Javier Bardem, Josh Brolin, Austin Butler, Florence Pugh, Dave Bautista, Christopher Walken, Charlotte Rampling;
- kategoria: film, science-fiction, ekranizacja.

Książe Paul Atryda przechodzi duchowo-fizyczną podróż by stać się Muad'Dib. Pod ty imieniem może stać się człowiekiem z przepowiedni. Człowiekiem, który ma wyzwolić Diunę z rąk ciemiężców.
Znakomita muzyka i warstwa wizualna sprawiają, że ten film i świat może fascynować. Są momenty, że faktycznie czuć ciary na skórze. Efekty specjalne są na najwyższym poziomie. Szkoda tylko, że pod wzgledem prowadzenia narracji wieje nudą. Poszczególne sceny są przeciągnięte w nieskończoność, a wiele z nich trwa w milczeniu bohaterów.

diuna 2 2024 scena

Kompletnie mi ten film nie podszedł, a oglądałem w dobrych warunkach (duży ekran, zestaw 5.1). Nie będę też ukrywał, że dwójka głównych bohaterów nie wzbudza u mnie żadnych emocji. Zarówno Chalamet jak i Zendaya to aktorzy popularni, ale w mojej ocenie trochę przereklamowani. Na szczęście w drugim planie jest sporo dobrych aktorów.
Diuna: Część druga dostaje pięć. Tym razem bez plusa.

pięć

Poniżej zwiastun