Ułatwienia dostępu

Czas zabijania - 1996

czas zabijania
Czas zabijania,
(A Time to Kill) - 1996;
- reżyseria: Joel Schumacher;
- scenariusz: Akiva Goldsman;
- wybrana obsada: Matthew McConaughey, Sandra Bullock, Samuel L. Jackson, Kiefer Sutherland, Kevin Spacey, Donald Sutherland, Ashley Judd;
- gatunek: dramat.

Kolejny sądowy film na tapecie, tym razem ekranizacja powieści John'a Grishama.
Dziesięcioletnia dziewczynka zostaje brutalnie zgwałcona i porzucona. Miała umrzeć, ale cudem dociera do domu i wskazuje winnych. Zostali zatrzymani, ale wszystko wskazuje na to, że zostaną wypuszczeni na wolność. Na to nie może pozwolić ojciec dziewczynki, który w sądzie zabija obu oprychów. Teraz to jemu grozi komora gazowa. Dziwi taki rozwój akcji? Pewnie tak, więc dodam kilka ważnych elementów. Dziewczynka była czarna, gwałciciele biali, a akcja dzieje się w Missisipi w czasach nie gasnącej popularności Ku Klux Klanu.
czas zabijania kadr
Ojciec dziewczynki (Jackson) wynajmuje białego adwokata (Matthew), ale proces przed białą ławą przysięgłych wydaje się być przesądzony. Każdy chce widzieć zabitego "czarnucha". Sprawiedliwość ma drugorzędne znaczenie.
Czy to Was przekonało do seansu? Nie? To spójrzcie na dobór obsady - ja od siebie dodam, że wszyscy zagrali naprawdę na wysokim poziomie.
Poza tym to kolejny film, który opowiada o przemianach w amerykańskiej mentalności. Takich pozycji nigdy za wiele. Znakomicie opowiedziana historia.
Pozycję oceniam na osiem i zdecydowanie polecam.
osiem
Ciekawostka - jedną z głównych ról miał zagrać Kevin Costner. 
Poniżej zwiastun