Ułatwienia dostępu

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu - 2022

czarna pantera wakanda forever

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu,
(Black Panther: Wakanda Forever) - 2022;
- reżyseria: Ryan Coogler;
- scenariusz: Ryan Coogler, Joe Robert Cole;
- wybrana obsada: Letitia Wright, Lupita Nyong'o, Danai Gurira, Winston Duke, Angela Bassett, Tenoch Huerta, Martin Freeman;
- kategoria: film, Oscar, science fiction, Złoty Glob, Marvel, Czarna Pantera, akcja, kasowy.

Po śmierci króla T'Challi nikt nie przejął roli Czarnej Pantery. Wakanda doskonale się rozwija a przewaga technologiczna sprawia, że nikt nie odważy się jej zaatakować. Do czasu. Światowe mocarstwa zazdroszczą technologii i próbują zmusić Wakandę do udostępnienia nowoczesnej broni i surowca na którym bazuje. Wszyscy są przekonani, że jego złoża są tylko na terytorium tego afrykańskiego państwa, ale to nie znaczy, że nie szukają w innych miejscach. Oceany mogą skrywać olbrzymie złoża. Trwają poszukiwania, które zmuszają do działania ukryte w oceanach królestwo. Królestwo, które wierzy w argumenty siły.

czarna pantera wakanda forever scena
To podwójne niebezpieczeństwo sprawia, że Czarna Pantera musi się obudzić na nowo. W jakim wcieleniu?
Przyznam, że już pierwsza część Czarnej Pantery nie budziła mojego entuzjazmu, ale pomimo sporych wad był to film całkiem nieźle przemyślany i nakręcony. Niestety nie można tego powiedzieć o kontynuacji. Wakanda w moim sercu to film przeciętny. Brakuje wyrazistych bohaterów, dopracowanego scenariusza i humoru. Te elementy, a raczej ich brak, sprawiają iż widz podczas seansu się nudzi. Jedynie z czego można się śmiać to śmieszczny skrzydełek w stopach u jednej z postaci.
Technicznie i wizualnie nie jest źle, ale przecież nie sądziliśmy, że z Marvel Studios wyjdzie coś co nie ma dobrych efetków specjalnych?
Oceniam na słabe pięć i raczej nie polecam.
pięć
Poniżej zwiastun