Ułatwienia dostępu

Chyłka - Zaginięcie (mini)

chylka zaginiecie

Chyłka - Zaginięcie
- TVN, 2018;
- reżyseria: Łukasz Palkowski;
- scenariusz: Justyna Stefaniak, Krzysztof Szpetmański, Michał Wawrzecki;
- wybrana obsada: Magdalena Cielecka, Filip Pławiak, Katarzyna Warnke, Michał Żurawski, Jacek Koman, Szymon Bobrowski, Mirosław Baka, Piotr Stramowski, Piotr Głowacki;
- gatunek: kryminał.

Pierwsza serialowa ekranizacja prozy Remigiusza Mroza. Pierwsza, ale biorąc pod uwagę zapewnienia pisarza i przyjęcie serialu możemy być pewni, że kolejne tytuły niebawem trafią na ekrany.
O Zaginięciu pisałem jakiś czas temu na tym blogu (tutaj) więc nie będę zbyt wiele pisał o fabule. Krótko. Bogate małżeństwo, zagubione dziecko, dom na odludziu i dwójka adwokatów, którzy próbują rozwiązać zagadkę. Tylko w ten sposób mogą wybronić swoich klientów.

chylka zaginiecie scena
Jest nieźle stworzona intryga, która bardzo dobrze została zekranizowana. Nie chcę tu wchodzić w dyskusję o jakości prozy Mroza, ale serial jako dzieło jest w pełni satysfakcjonujący. Siedem epizodów wciągając widza (nawet tego, który zna książkę) oferuje rozrywkę, która poziomem nie odbiega od zachodnich pozycji. Tytuł jest dobrze zagrany (Cielecka, Pławiak, Głowacki), sprawnie napisany i naprawdę dobrze zrealizowany. Już na początku dostajemy intro do którego wizualnie nie można się doczepić. Brakło tylko lepszego motywu muzycznego, ale może to poprawią w kolejnej serii. Później nie jest słabiej. Jest odpowiedni klimat. Minus jedynie za zakończenie, które wydało się zbyt urwane, ale przecież taki sam zarzut miałem do powieści.
Scenarzyści serialu nie zaryzykowali innego rozwiązania. Może i szkoda.
Czyżby teraz przyszedł czas bym przeczytał trzeci tom przygód Chyłki?
Daję siedem.
Poniżej zwiastun
https://www.youtube.com/watch?v=HEqmwDsuzfk