Ułatwienia dostępu

Burza - 2015

burza

Burza,
(Life on the Line) - 2015;
- reżyseria: David Hackl;
- scenariusz: Primo Brown, Peter I. Horton;
- wybrana obsada: John Travolta, Kate Bosworth, Devon Sawa, Julie Benz, Sharon Stone, Gil Bellows;
- kategoria: film, katastroficzny.

Film o pracy ludzi zajmujących się utrzymaniu sieci elektrycznej. Główna oś fabuły skupia się podczas burzy podczas, której liniowcy próbują sprawnie przywrócić zasilanie w mieście.
W głównej roli Travolta w roli fachowca z traumatycznymi przeżyciami. Jest misja, obowiązek, poświęcenie, a przede wszystkim patos. W tle mamy mnóstwo dodatkowych wątków dotyczących poszczególnych osób, które podnoszą poziom patosu a fabułę czynią absurdalną. Z jednej strony film gloryfikuje pracę elektryków, a z drugiej przedstawia ich jako robotników fizycznych bez żadnych kwalifikacji, którzy każdą wolną chwilę spędzają w barze. Dodatkowo mam problem z tempem akcji. Fabuła w zasadzie skupia się na dziesięciu dniach. I to jest wystarczający okres by stać się fachowcem. No i ta nieszczęsna burza. Takie zjawiska w Stanach są na poziomie dziennym i uszkodzenia linii przesyłowych także.

burza scena
Inna rzecz, która mnie zaskoczyła to brak automatyki w systemach elektrycznych. Wszystko oparte jest na ręcznych nastawach. Ponoć w Stanach tak jest.
W mojej ocenie jest to mocno przeciętny film.
Daję cztery i nie polecam.

cztery
Poniżej zwiastun