Ułatwienia dostępu

Botoks - 2017

botoks

Botoks - 2017;
- reżyseria: Patryk Vega;
- scenariusz: Patryk Vega;
- wybrana obsada: Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Katarzyna Warnke, Marieta Żukowska, Janusz Chabior, Sebastian Fabijański, Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński, Grażyna Szapołowska;
- gatunek: komedia, thriller (wg Filmweb)

Jeden z największych komercyjnych sukcesów polskiego kina w 2017 roku. Film, który już przed swoją premierą budził spore kontrowersje. Miał, według zapowiedzi reżysera, obnażyć wszelkie przypadłości polskiej służby zdrowia.
W końcu obejrzałem to dzieło... i żałuję. Można było obejrzeć coś bardziej wartościowego - chociażby kilka odcinków telenowel dokumentalnym w klimacie Dlaczego Ja.
Film zaczyna się bardzo źle. Kilka scenek, które są niby ekranizacjami najbardziej żenujących dowcipów o pogotowiu, w tle łupiąca muzyka i dialogi, których nikt nie rozumie. Później jest minimalnie lepiej, widać, że Vega próbuje zawiązać jakąś fabułę, ale zdecydowanie mu to nie wychodzi. Zamiast historii mamy zlepek przypadkowych scen, których poziom jest bliski dna.. a czasem i niższy.


W połowie filmu przynajmniej zacząłem rozumieć niektóre dialogi. Polskie przekleństwa są jednak specyficzne.
Aktorzy ewidentnie poczuli klimat filmu i odpowiednio dostosowali poziom swojej gry. Jest źle, a nawet bardzo źle.
Naprawdę jestem zszokowany tym, że ten film ma tak wielu fanów. Ponad dwa miliony widzów nieźle wypchało kieszenie Vegi, ale czy to dobrze świadczy o gustach rodaków? Sami sobie odpowiedzcie. Patrykowi jednak to nie wystarczyło - postanowił na tym filmie zarobić jeszcze raz sprzedając go jako serial - nie komentuję.
Oceniam na dwa. Dno - muliste.
dwa
Poniżej zwiastun (chociaż nie wiem czy powinienem dodawać - to przecież niby zachęta)
https://www.youtube.com/watch?v=Efv1e16vurw