Ułatwienia dostępu

Bez litości 2 - 2018

bez litosci 2

Bez litości 2,
(The Equalizer 2) - 2018;
- reżyseria: Antoine Fuqua;
- scenariusz: Richard Wenk;
- wybrana obsada: Denzel Washington, Pedro Pascal, Ashton Sanders, Orson Bean, Bill Pullman, Melissa Leo;
- gatunek: thriller, akcja.

Denzel słynie z tego, że nie zgadza się grać w kontynuacjach, tak dobiera repertuar by nie było to konieczne. Tak było do czasu Bez litości 2. Ciekaw jestem czym Fuqua przekonał Denzel'a do zmiany nastawienia?
Robert McCall to były agent służb specjalnych, który całkowicie zerwał z przeszłością (oficjalnie umarł) i pracuje jako kierowca. Monotonne, aczkolwiek uczciwe życie przerywają mu prywatne misje, których celem jest pomoc przypadkowo poznanym ludziom. Podczas jednej z takich misji poznajemy McCall'a w Bez litości 2. Turcja, pociąg i szybkie odzyskanie porwanej dziewczynki. Ta trochę bondowska scenka szybko informuje nas, że będziemy mieli z brutalnym kinem akcji. To dobrze, osoby, które nie lubią przemocy na ekranie mogą jeszcze wyjść.

bez litosci 2 scena
Jedyną osobą, która łączy Roberta z przeszłością jest Susan, przyjaciółka, z którą pracował w agencji. Jest to też jedyna osoba, która wie, że Robert nadal żyje.
Susan podczas jednej ze swoich misji (nadal pracowała dla agencji) zostaje brutalnie zamordowana. Wszystko wskazuje na to, że jest to przypadkowy hotelowy napad, ale McCall znajduje dowody wskazujące na to, że morderstwo było planowane. McCall musi odnaleźć morderców.
Bez litości 2 to sprawnie zrealizowane kino akcji, w którym wszystko dobrze współgra. Mamy ciekawą historię, samotnego mściciela i sporą ilość dobrze nakręconych scen walki. Do tego mamy jeszcze ładny motyw wyciągania dzieciaka z gangsterskiego przeznaczenia. Jedyne co może drażnić to nieco słaby finał.
Całość oceniam na solidne siedem. Denzel trzyma fason.
siedem
Poniżej zwiastun