Ułatwienia dostępu

Behawiorysta - sezon 1

behawiorysta

Behawiorysta;
- twórcy: Łukasz Palkowski, Marek Wróbel, Bartosz Janiszewski, Maciej Kazula;
- TVN Player, 2022, sezon 1;
- wybrana obsada: Robert Więckiewicz, Krystian Pesta, Mirosław Haniszewski, Anna Mrozowska, Anna Próchniak, Katarzyna Dąbrowska, Magdalena Czerwińska, Maria Sobocińska, Rafał Zawierucha.
- kategoria: serial, kino polskie, ekranizacja, Remigiusz Mróz, kryminał.

Tak się złożyło, że całkiem spontanicznie na ekran trafiła kolejna ekranizacja powieści Remigiusza Mroza.
Były prokurator Gerard Edling zostaje zaangażowany w sprawę seryjnych morderstw. Osoba bądź osoby porywają dwie osoby i podczas transmisji internetowej zachęcają oglądających by wybrali, która z osób ma przeżyć. Policja nie bardzo ma pomysł jak się zabrać do sprawy, ale nie Gerard Edling - prokurator ma talent do dostrzegania detali, które są bardzo istotne dla śledztwa.

behawiorysta scena
Początek wydawał się całkiem interesujący, ale im dalej w las, w kolejne odcinki tym bardziej serial zaczął mnie wkurzać. Realizacyjnie było znośnie, aktorsko naprawdę nieźle, ale fabularnie totalne dno. To że główny wątek był szyty bardzo grubymi nićmi, a i materiału czasem brakło jeszcze można było z bólem przetrawić. To że realia działania służb były z kosmosu też bym przebolał, ale to że fabuła nie posiada żadnego szerszego kontekstu sprawiło, że świat przedstawiony wydawał się być mega płaski i sztuczny. To tak samo jak w grach, w których musisz iść jedną wąską ścieżką cały czas wykonując tylko jedną czynność a dialogi sprowoadzają się do kwestii:
- mam dla ciebie misję.
- ok
chwilę później.
- wypełniłeś misję
- ok (tudzież tak).

A sam finał należy przemilczeć. Szkoda czasu.
Oceniam na cztery. Myślałem o piątce ale sobie przypomniałem wątek dziennikarza i nadmiar przekleństw i mi przeszło. Sam pierwszy odcinek może dostałby siedem.
cztery
Poniżej zwiastun
https://www.youtube.com/watch?v=1nJh8PuaUiY&ab_channel=TVNSeries