Ułatwienia dostępu

Air America - 1990

air america

Air America - 1990;
- reżyseria: Roger Spottiswoode;
- scenariusz: John Eskow, Richard Rush;
- wybrana obsada: Mel Gibson, Robert Downey Jr., Nancy Travis, Ken Jenkins, Lane Smith;
- kategoria: komedia, ekranizacja, sensacyjny, film.

Na podstawie powieści
Billy jest młodym pilotem, który właśnie stracił licencję. Jedyną szansą na prace w powietrzu jest przyjęcie oferty pracy w Laosie. Pracodawcą jest fasadowa firma a nie bezpośrednio wojsko bo przecież w Laosie nie ma wojny.
I tak trafia do kraju, w którym niby nie ma wojny, ale wszyscy są uzbrojeni po zęby, giną piloci, a rząd amerykański próbuje dogadać się z miejscowym generałem. W tle mamy narkotyki, handel bronią i lewe interesy amerykańskich służb. Armii oficjalnie nie ma, ale CIA nie próżnuje i działa na szeroką skalę.

air america scena
Billy, w tej roli Robert Downey Jr., jest zaskoczony jak to wszystko działa. Jest jeszcze idealistą, świat widzi w czarno-białych barwach i dlatego nie potrafi zrozumieć jak to możliwe, że wszyscy widzą narkobiznes a nikt nie próbuje z nim walczyć. W roli doświadczonego, cynicznego kompana wystąpił Mel Gibson.
Air America to produkcja niezbyt wysokich lotów. Taki M*A*S*H połączony z Good morning Vietnam. Twórcy nie do końca wiedzieli czy chcą nakręcić komedię czy też bardziej dramat, przez co film wydaje się być niezbyt dobrze wyważony.
Oceniam na sześć. Dla fanów głównej obsady.

sześć
Poniżej zwiastun