Ułatwienia dostępu

After Life - sezon 1

after life

After Life,
- twórcy: Ricky Gervais;
- serial, sezon 1;
- Netflix, 2019;
- wybrana obsada: Ricky Gervais, Tom Basden, David Bradley, Kerry Godliman, Ashley Jensen, Paul Kaye, Diane Morgan, Tony Way;
- kategoria: dramat, komedia,

Tony, facet w sile wieku, pracuje jako dziennikarz w małej lokalnej gazecie. Tu nic go nie wyróżnia z otoczenia. Jego znakiem rozpoznawczym jest charakter. Odkąd stracił żonę Tony zaczął być zrzędliwym, czasem chamskim egoistą, dla którego brak świętości. Obnosi się ze swoją żałobą, a wszystkie osoby, który próbują mu pomóc odpycha. Nie znosi litości, użalania się, ale też nie do końca rozumie, że nie tylko on ma swoją żałobę. Jest tak zamknięty na swój ból, że nie dostrzega iż obok też są ludzie, też mają problemy, też cierpią.

after life scena
Pozytywnie mnie zaskoczył ten serial (sezon). Z jednej strony mówi o ważnych sprawach, o przemijaniu, smutku, stracie, ale też jest pełen dobrego humoru. Przypomina, że po każdej burzy przychodzi słońce oraz że warto dać sobie szansę. Zawsze. No i taki mały plus - warto rozmawiać z przypadkowymi ludźmi. Nigdy nie wiemy kto będzie dla nas ważny. Może to lepsze niż zły psychoterapeuta.
Pierwszy sezon dostaje mocne osiem. Pozytywne zaskoczenie od Netflix'a.
osiem

Poniżej zwiastun sezonu