Ułatwienia dostępu

1923 - sezon 1

1923 sezon 1

1923;
- twórca: Taylor Sheridan;
- Paramount, sezon 1, 2022;
- wybrana obsada: Helen Mirren, Harrison Ford, Brandon Sklenar, Jerome Flynn, Brian Geraghty, James Badge Dale, Darren Mann, Michelle Randolph, Marley Shelton, Isabel May, Aminah Nieves, Julia Schlaepfer, Timothy Dalton;
- kategoria: serial, Saga Dutton, 1923, sezon, dramat, western

Trzecia propozycja Sheridan'a pokazująca historię rodziny Dutton. Tym razem akcja serialu przenosi się do lat dwudziestych dwudziestego wieku, a fabuła skupia sie na trzech, na razie niezależnych, wątkach.
Pierwszy, pewnie najważniejszy. To ranczo, które ma poważne problemy. Olbrzymia posiadłośc przeszkadza niektórym sąsiadom. Najlepiej jakby Duttonowie zbankrutowali lub zniknęli. Wszystko zaczyna się od wtargnięnia w czasach suszy. Sprawa szybko się rozwija a głowa rodziny zostaje mocno pokiereszowana w strzelaninie. Dutton'owie potrzebują nowego lidera, osobę, która pomoże walczyć, ale póki co najlepszy kandydat jes na drugim końcu świata.
I właśnie tam toczy się akcja drugiego wątku. Spencer Dutton jest w Afryce i pracuje jako myśliwy. Ryzyko związane z pracą pozwala mu zapomnieć o okrucieństwach wojny. Spencer żyje solo, aż do poznania Alex - ta zaręczona i lekko szalona dziewczyna sprawia, że życie Spencer'a nabiera kolorów... a to dopiero początek kłopotów.

1923 sezon 1 scena
Trzeci wątek toczy się trochę z boku, ale w mojej ocenie dostarcza najwięcej emocji. Teonna jest nastoletnią rdzenną mieszkanką Ameryki, która zostaje siłą umieszczona w szkole prowadzonej przez kościół. Tak zwana szkoła dostarcza tylko bólu i przemocy. Teonna postanawia uciec, a że tuż przed ucieczką zabija dwie siostry zakonne to już inna sprawa.

1923 jest kolejna udaną produkcją Sheridan'a. Ma dobre tempo akcji a Sheridan kolejny raz pokazuje nam, że potrafi przyciągnąć uwagę widza. Świat jest spójny, a bohaterowie wyraziści i budzący sympatię. Znakomicie dobrana obsada aktorska. Szkoda tylko, że Taylor unika ostrzejszych zwrotów akcji.
Sezon pierwszy oceniam na mocne osiem.

osiem
Poniżej zwiastun.