Ułatwienia dostępu

Mucha Comics

 • Gideon Falls. Tom 2: Grzechy Pierworodne

  gideon falls t 2

  Gideon Falls. Tom 2: Grzechy Pierworodne;
  - autorzy: Jeff Lemire, Andrea Sorrentino, Dave Stewart;
  - tłumaczenie: Jacek Drewnowski;
  - wydawnictwo: Mucha Comics, 2019;
  - kategoria: komiks, Gideon Falls.

  Norton jest pewny swojego celu. Wie, że musi połączyć znalezione fragmenty i odtworzyć drzwi do Czarnej Stodoły. Co to da? Nie wie, ale może zrozumie skąd się wziął. W Gideon Falls nowy proboszcz próbuje rozwikłać tajemnicę morderstw. Trop prowadzi go do nieistniejącej już farmy. To tu się wszystko zaczęło - to tu kiedyś stała Czarna Stodoła.

  Czytaj więcej

 • Gideon Falls. Tom 1: Czarna Stodoła

  gideon falls t 1 czarna stodola

  Gideon Falls. Tom 1: Czarna Stodoła;
  - autorzy: Jeff Lemire, Andrea Sorrentino, Dave Stewart;
  - tłumaczenie: Jacek Drewnowski;
  - wydawnictwo: Mucha Comics, 2019;
  - kategoria: komiks, Gideon Falls.

  Jednym z moich małych postanowień jest rozpoczęcie serii komiksowych, które od lat czekają na półkach. Czasu coraz mniej, miejsca też, więc trzeba zacząc dojrzewać do myśli o selekcji.

  Do Gideon Falls przybywa nowy ksiądz. Ma zastąpić nagle zmarłego poprzednika i zaopiekować się parafianami. Ksiądz ma swoją przeszłość i problemy, ale też odkrywa, że to nic w porównaniu z historią Gideon Falls. Tu ludzie znikają bez śladu a miasteczko skrywa wielką tajemnicę. Raz na jakiś czas pojawia się tajemnicza czarna stodoła. Jej pojawienie zwiastuje nagłe wydarzenia, które dla niektórych mieszkańców kończą się śmiercią.
  Drugi wątek dzieje się w całkiem innym miejscu. Młody mężczyzna leczący się psychiatrycznie ma obsesję na punkcie grzebania w śmieciach i wynajdowania w nich znaczących elementów. Początkowo nie wie czym one są, ale z czasem odkrywa, że wszystkie stanowią element drewnianych, starych drzwi... drzwi od stodoły?

  Czytaj więcej

 • Zniszczyć wszystkie potwory. Reckless. Tom 3

  reckless t 3 zniszczyc

  Zniszczyć wszystkie potwory. Reckless. Tom 3;
  - autorzy: Ed Brubaker, Sean Phillips;
  - tłumacz: Maria Lengren;
  - wydawnictwo: Mucha Comics, 2023;
  - kategoria: komiks, Reckless.

  Jest już rok 1988, życie Ethan'a niewiele się zmienia. Ocean, czasem zlecenia, no i prywatne kino, w którym z przyjaciółką ogląda stare filmy. W pewien sposób jest szczęśliwy. Nie można tego powiedzieć o przyjaciółce. Dziewczyna zaczyna czuć potrzebę zmian. Chce ułożyć sobie życie a to prowadzi do sprzeczki z Ethan'em. Reckless swoje kolejne śledztwo będzie musiał prowadzić bez wsparcia. Sprawa nie jest prosta. Jeden z radnych zwraca się z prośbą o zniszczenie pewnego wpływowego, ale też całkowicie bezwględnego dewelopera. Reckless bez wahania się zgadza - tak jakby chciał w pewien sposób zbawić świat. Jego emocjonalne zaangażowanie sprawia, że zaczyna popełniać błędy, a tym samym naraża się na niebezpieczeństwo. Czy muszę dodawać, że nie tylko jego życie jest zagrożone?

  Czytaj więcej

 • Powiernik diabła. Reckless. Tom 2

  reckless t 2 powiernik diabla

  Powiernik diabła. Reckless. Tom 2;
  - autorzy: Ed Brubaker, Sean Phillips;
  - wydawnictwo: Mucha Comics, 2023;
  - kategoria: komiks, Reckless.

  Ethan Reckless w końcu odnajduje chwilę szczęścia. Podczas jednego z zadań poznaje bibliotekarkę, z którą dobrze mu się spędza czas. Drinki, spacery, wspólne oglądanie filmów. Początek miłości? Zapewne tak, gdyby nie te wspólne filmy. Podczas jednego z seansów dziewczyna rozpoznaje na ekranie swoją siostrę, która zaginęła kilka lat wcześniej. Ethan bez chwili wahania deklaruje, że spróbuje ją odnaleźć. Nie wie jeszcze, że wynik tej sprawy wpłynie na jego kiełkujący związek.

  Czytaj więcej

 • Reckless. Tom 1

  reckless

  Reckless. Tom 1;
  - autorzy: Ed Brubaker, Sean Phillips;
  - wydawnictwo: Mucha Comics, 2022;
  - kategoria: komiks, Reckless.

  Mój ulubiony duet komiksowy znów akcji. W czasie pandemii stworzyli serię, która jest pewnego rodzaju hołdem w kierunku tradycyjnej literatury sensacyjnej.
  Poznajcie Ethan'a Reckless'a. Facet jest prywatnym detektywem, ale dosyć leniwym i wybrednym. Pracuje tylko jak skończy mu się kasa, a podczas działań nie zawsze przestrzega zasad. Poharatana twarz Ethen'a jest dowodem, że facet ma bogatą przeszłość. Ta twarz sprawia też, że przeciwnicy często rezygnują z oporu.
  Do Ethan'a zgłasza się znajoma z dawnych lat. Z czasów gdy Reckless pod przykrywką inwigilował grupy ekstremistów. Kobieta chce odzyskać swoje prawie uczciwie zarobione pieniądze. Z sentymentu, a może z poczucia winy Ethan zgdadza się pomóc, ale nie wie, że w ten sposób obudzi coś czego się obawia. Własne wspomnienia.

  Czytaj więcej

 • Batman. Mroczne zwycięstwo

  batman mroczne zwyciestwo

  Batman. Mroczne zwycięstwo;
  - autorzy: Jeph Loeb, Tim Sale, Gregory Wright;
  - Mucha Comics, 2014;
  - cykl: Długie Halloween;
  - kategoria: komiks, Batman.

  Kontynuacja Długiego Halloween.
  Wydawało się, że po aresztowaniu Holiday'a w Gotham zapanuje względny spokój. Nic bardziej mylnego. Pokonanie złoczyńcy miało wysoką cenę. Przyjaciel Batman'a, prokurator Harvey Kent został ciężko poparzony i zniknął bez śladu, a na jego miejsce wkracza Parker, która wnioskuje o łagodniejszą karę dla Holiday'a. Wygląda na to, że ten złoczyńca ma pewnego rodzaju naśladowcę. W kolejne święta giną policjanci, a na miejscach zbrodni są zostawione kartki z narysowaną rozgrywką w "Wisielca".

  Czytaj więcej

 • Wiele śmierci Laili Starr

  wiele smierci laili starr

  Wiele śmierci Laili Starr,
  - autor: Filipe Andrade, Ram Venkatesan
  - wydawnictwo: Mucha Comics, 2023;
  - kategoria: komiks.

  Śmierć zostaje wezwana na dywanik na samą górę. Zamiast pochwał jak to wykonuje swoją pracę dostaje wypowiedzenie. Najwyższy ma nowy plan na ludzkość więc Śmierć nie jest już potrzebna. Byłe już bóstwo zostaje zesłane na ziemię w ciele Laili Starr - przypadkowej kobiety. Może jeszce spróbować powstrzymać zmiany. Wystarczy tylko, że zabije człowieka, który wynajdzie w przyszłości nieśmiertelność. Zabijała już wcześniej więc to nie powinien być problem. Przecież to tylko jedno życie.

  Czytaj więcej

 • Kapitan Ameryka: Biały

  kapitan ameryka bialy

  Kapitan Ameryka: Biały,
  - autorzy: Jeph Loeb,Tim Sale;
  - wydawnictwo: Mucha Comics, 2017;
  - kategoria: komiks, The Colour Series.

  Ostatnia część cyklu The Colour. I to jedyny bohater, którego zamierzam poznać bliżej. Kapitan Ameryka. Stworzony w czasie II Wojny Światowej. Bohater, który był uosobieniem nadziei amerykańskich żołnierzy. Bohater, który został uznany za zmarłego a następnie odnaleziony kilkadziesiąt lat później.
  Współcześnie Kapitan nadal walczy z wrogami ojczyzny, ale w głowie ma cały czas swojego przyjaciela, którego zawiódł. Przyjaciela, z którym wzajemnie się wspierali i walczyli. Przyjaciela, który już nie żyje i nikt nie może zająć jego miejsca.

  Czytaj więcej

 • Daredevil: Żółty

  daredevil zolty

  Spider-Man: Niebieski,
  - autorzy: Matt Hollingsworth, Jeph Loeb, Tim Sale;
  - wydawnictwo: Mucha Comics, 2015;
  - kategoria: komiks, The Colour Series.

  Daredevil to jedna z postaci komiksowych, która totalnie mnie nie interesuje. Jestem świadom, że w najbliższej przyszłości to się nie zmieni, ale to nie znaczy, że nie powinienem wiedzieć kim jest. Takie poznanie oferują Kolory duetu Loeb i Sale.
  Daredevil: Żółty przybliża nam początki tego Superbohatera. Dlaczego początkowo miał żółty kostium i co, a raczej kto go ukształtował. Daredevil to postać szczególna. Nie ugryzł go pająk ani nie wpadł do kociołka. To niewidomy facet, który w przestrzeni porusza się o wiele sprawniej niż wielu jego widzących znajomych. Wszystko to dzięki treningom i ekstremalnemu wyostrzeniu pozostałych zmysłów. Dajecie temu wiarę? No ja też nie, ale przecież to nie historia na faktach.

  Czytaj więcej

 • Spider-Man: Niebieski

  spider man niebieski

  Spider-Man: Niebieski,
  - autorzy: Jeph Loeb, Tim Sale;
  - wydawnictwo: Mucha Comics, 2022;
  - kategoria: komiks, The Colour Series.

  Kolory Loeb'a to dla mnie okazja poznania kultowych superbohaterów, ale bez mocnego wchodzenia w rozbudowane historie, które przecież wielokrotnie już były przerabiane przez popkulturę.
  Spider-man: niebieski to opowieść o miłości. Miłości, która się wydarzyła, ale niewiele brakowało, żeby jej nie było wcale. Fabuła tego albumiku jest wciśnięta pomiędzy znane historie o walce Pająka z czołowymi złoczyńcami. Nie walka tu jeż osią akcji, ale nastolatek, który pragnie być w poważnym związku. Parker nie ma powodzenia u kobiet, ten cichy, niepozorny chłopak nie ma zbyt rozbudowanego życia towarzyskiego. Nagle zaczynają się nim interesować dwie świetne dziewczyny a Peter miota się i nie wie, którą wybrać. Im dłużej się waha tym bardziej ryzykuje. Mogą obie odejść, albo zostanie postawiony przed wyborem dokonanym przez płeć przeciwną.

  Czytaj więcej

 • Bękarty z Południa. Tom 4. Motywacja

  bekarty z poludnia

  Bękarty z Południa. Tom 4. Motywacja;
  - autorzy: Jason Aaron, Jason Latour;
  - Wydawnictwo: Mucha Comics, 2018;
  - kategoria: komiks, Nagroda Eisnera, Nagroda Harveya.

  Władza trenera Boss'a powoli miała jeden główny filar. Póki jego drużyna wydrywała to miasteczko na wiele spraw trenera przymykało oko. Wiele się zmienia gdy zaczynają się pojawiać porażki. Trener Boss próbuje się ratować przenosząc swoje gangsterskie metody na boisko. Wcześniej nie musiał zastraszać graczy przeciwników a teraz nie ma innego wyboru. Czy to wystarczy? Może by i wystarczyło gdyby nie było świadków a gracze dali się zastraszyć. Boss rozpętuje piekło nad którym nie potrafi zapanować. W mieście pojawiają się gangsterzy i przemoc a wokół Boss'a pojawiają się hieny. Nawet jeśli uda mu się okiełznać żywioł to i tak będzie musiał się zmierzyć z Robertą Tubb, która pragnie zemsty. Ciche dni w Hrabstwie Crow odeszły do przeszłości.

  Czytaj więcej

 • Bękarty z południa. Tom 3. Powrót do domu

  bekarty z poludnia t 3 powrot do domu

  Bękarty z południa. Tom 3. Powrót do domu;
  - autorzy: Jason Aaron, Jason Latour;
  - wydawnictwo: Mucha Comics, 2017;
  - kategoria: komiks, Nagroda Eisnera, Nagroda Harveya.

  Większość fabuły trzeciego tomu Bękartów skupia się na współpracownikach trenara. Poznajemy trochę ich życie prywatne, ale także ich stosunek do trenera, który rządzi miastem. Z pozoru stoi za nim mur mieszkańców pozwalający na wszystkie machloje. W tym monolicie zaczynają się powoli pojawiać pęknięcia. To tak samo jak z tamą. Mały przeciek może sprawić, że zapora runie pod naporem wody.
  Trener wie, że jego pozycja jest zagrożona i bardzo dużo zależy od tego czy uda się wygrać nadchodzący mecz.

  Czytaj więcej

 • Bękarty z Południa. Tom 2. Na boisku

  bekarty z poludnia t 2

  Bękarty z Południa. Tom 2. Na boisku;
  - autorzy: Jason Aaron, Jason Latour, Rico Renzi;
  - wydawnictwo: Mucha Comics, 2016;
  - kategoria: komiks, Nagroda Eisnera, Nagroda Harveya.

  Akcja drugiego tomu Bękartów z Południa skupia się na trenerze Boss'ie. Jak to się stało, że trener miejscowej drużyny rządzi miastem. Niby nie jest burmistrzem, szeryfem, ale i tak jest szefem. Wszyscy się go boją i wolą nie wchodzić mu w drogę. W jaki sposób Boss zdobył aż tak olbrzymią władzę? I czy zawsze miał cechy charakteru, które to zapowiadały. W tej historii poznajemy dzieciństwo trenera, jego pasję, relacje rodzinne i cenę jaką musiał zapłacić by zostać trenerem.

  Czytaj więcej

 • Sara

  sara

  Sara;
  - autorzy: Garth Ennis, Steve Epting;
  - wydawnictwo: Mucha Comics, 2022;
  - kategoria: komiks.

  Rok 1942 terytorium rosyjskie. Wojska nazistowskie wchodzą coraz głębiej w tereny rosyjkie. Jednym z filarów obrony są kobiece drużyny snajperskie. Młode dziewczyny, którym życie odebrało wszystko walczą z wrogiem tak jak potrafią najlepiej. Zabijają z dystansu. Nie wszystkie wiedzą jednak, że wrogów jest więcej. W wojsku cały czas są agenci NKWD, które dbają o 'odpowiednie morale' drużyny.
  Jedną z najlepszych snajperek jest Sara, młoda dziewczyna, która nie ma już domu, a jedynymi bliskimi są dziewczyny z wojska. Prawie jak rodzina... prawie, ale i tak Sara zrobi wszystko by ich ocalić.

  Czytaj więcej

 • Hulk: Szary

  hulk szary

  Hulk: Szary,
  - autorzy: Matt Hollingsworth, Jeph Loeb, Tim Sale;
  - wydawnictwo: Mucha Comics, 2015
  - kategoria: komiks, The Colour Series.

  W czarno białej rzeczywistości, w której żyjemy nie ma miejsca na to co odstaje od normy. Jak w takim świecie ma się odnaleźć szary Hulk? Potwór posiadający ogromną siłę oraz mentalność dziecka. Sieje zniszczenie, ale czy jest w pełni świadomy tego co robi? Jak się denerwuje to robi się zły, a zły Hulk będzie bił. Szary Hulk to nie tylko złość i przemoc to także nieszczęśliwa miłość, która została odziedziczona po Bannerz'e.

  Czytaj więcej

 • Bękarty z Południa. Tom 1. Był to facet, co się zowie

  bekarty z poludnia t 1

  Bękarty z Południa. Tom 1. Był to facet, co się zowie;
  - autorzy: Jason Aaron, Jason Latour, Rico Renzi;
  - wydawnictwo: Mucha Comics, 2015;
  - kategoria: komiks, Nagroda Eisnera, Nagroda Harveya.

  Earl Tubb jest postawnym, ale starszym już mężczyzną, który po czterdziestu latach powraca w rodzinne strony. Ma uporządkować i sprzedać rodziną posiadłość, ale przez przypadek, a może za sprawą własnego, niepokornego charakteru zostaje wplątany w miejscowe porachunki. Hrabstwo Craw leży w Alabamie i miejscowe wsioki (no tak trza to nazwać) nie mają zbyt wiele rozrywek. Jest drużyna futbolowa i w zasadzie niewiele więcej. Może dlatego miejscowy trener przejął kontrolę nad miastem. Wszyscy wypełniają jego wolę, a szeryf również woli siedzieć cicho. Bo jeszcze trener może go odwołać. Milczy nawet wtedy gdy zostaje przelana krew niewinnego dziecka. Earl próbuje przypomnieć mieszkańcom, że nie muszą poddawać się terrorowi... tylko czy taki starszy pan, nawet z wielkim kijem, może coś zdziałać?

  Czytaj więcej

 • Korzenie rodzinne

  korzenie rodzinne

  Korzenie rodzinne,
  (Family Tree) - 2021
  - autorzy: Phil Hester, Jeff Lemire;
  - Wydawnictwo: Mucha Comics;
  - kategoria: komiks.

  Dawno nie czytałem nic Lemire'a więc pora sobie przypomnieć ten styl opowiadania. Tym razem scenariusz napisał Lemire, ale rysunki należą do Hester'a, który idealnie czuje klimat Jeff'a.

  Ośmioletnia Jeff nagle zaczyna przemieniać się drzewo. Z ciała zaczynają wyrastać gałęzie, a kończy powoli tracą ludzkie kształty. Nikt nie wie co się dzieje, to coś poważniejszego niż wysypka. Dodatkowo rodzinę Meg zaczynają ścigać mocno uzbrojeni ludzie. Zamiary mają jasne i tylko nagłe pojawienie się dziadka sprawia, że rodzina przeżyła. Dziadek ma też odpowiedzi na niektóre pytania.. ponoć Meg nie jest pierwszym ludzkim drzewem i "choroby" nie da się zatrzymać. To zwiastun czegoś nowego. Relacja ludzie/natura całkowicie się zmieni.

  Czytaj więcej

 • Pulp - Ed Brubaker, Sean Phillips

  pulp

  Pulp;
  - autorzy: Ed Brubaker, Sean Phillips;
  - Mucha Comics, 2020;
  - kategoria: komiks, Noir.

  Dawno nie czytałem nic Brubaker'a. Postanowiłem przypomnieć sobie jego tryb narracji sięgając po krótką nowelkę Pulp.

  Rok 1939. Max Winter, mężczyzna w sędziwym wieku dorabia jako pisarz westernowych historyjek dla pulpowego wydawnictwa. Marne z tego są pieniądze, ale Max wie, że do starego zajęcia nie może wrócić.. Kiedyś, jeszcze w poprzednim stuleciu był oprychem, rewolwerowcem, który zarabiał napadami. To było szalone życie, które z obecnymi czasami nie ma nic wspólnego. Teraz Ameryka jest inna, nie ma wolności, każdy próbuje każdego wykorzystać i coraz bardziej rozwijają się ruchy nazistowskie. Kiedyś może było brutalnie, ale każdy kierował się pewnym kodeksem. A może tak się wydawało? Max coraz chętniej wraca do czasów młodości i wie, że musi coś zrobić by zapewnić przyszłość swojej żonie. Pytanie czy jeszcze potrafi?

  Czytaj więcej

 • Wszyscy moi bohaterowie to ćpuny - Brubaker & Phillips

  wszyscy moi bohaterowie to cpuny

  Wszyscy moi bohaterowie to ćpuny;
  - twórcy: Sean Phillips , Ed Brubaker;
  - seria: Criminal, Tom specjalny;
  - Mucha Comics, 2019;
  - kategoria: komiks: noir, Nagroda Eisnera.

  Nastoletnia Ellie jest na narkotykowym odwyku. Odkąd pamięta to zawsze miała słabość do używek i osób je zażywających. Świat bez nich jest dla niej zbyt płaski i mdły. Ellie pamięta też, że jest złą dziewczyną. Lubi bawić się ludźmi a jej towarzystwo przeważnie jest zwiastunem problemów. I ta słodka Ellie poznaje w luksusowym ośrodku terapeutycznym chłopaka, który próbuje wyjść na prostą i mocno wierzy w to, że tym razem mu się uda. Jak na jego postanowienie wpłynie bliska znajomość z Ellie? Wiecie, że źle, ale nie domyślacie się jak bardzo.

  Czytaj więcej

 • Hrabstwo Harrow - Tom 8 - Powrót

  hrabstwo harrow t 8 powrot

  Powrót
  (Done Come Back)
  - autorzy: Cullen Bunn, Tyler Crook;
  - seria: Hrabstwo Harrow, Tom 8;
  - Wydawnictwo: Mucha Comics, 2020;
  - kategoria: komiks.

  Na koniec roku postanowiłem zakończyć Hrabstwo Harrow. I tym sposobem w Nowy Rok wejdę z możliwościami czytania świeżych serii - należy pamietać, że staram się nie mieć zbyt wiele cykli 'na tapecie'.

  Stało się to, czego wszyscy się obawiali. Wiedźma Hester powróciła, jest silniejsza niż kiedykolwiek i pragnie zemsty, ale zanim się zmierzy z Emmy spotyka się z innymi członkami rodziny. Nie będzie ciastek, nie będzie miłych rozmów przy kawie. Chodzi o wojnę z Emmy, a Hester chętnie przyjmie pomoc innych.. tylko czy oni są świadomi jaką cenę przyjdzie im zapłacić?

  Czytaj więcej

 • Hrabstwo Harrow - Tom 7 - Nadchodzą mroczne czasy

  hrabstwo harrow t 7 nadchodza mroczne czasy

  Nadchodzą mroczne czasy
  (Dark Times A’Coming)
  - autorzy: Cullen Bunn, Tyler Crook;
  - seria: Hrabstwo Harrow, Tom 7;
  - Wydawnictwo: Mucha Comics, 2020;
  - kategoria: komiks.

  Zbliżamy się wielkimi krokami do finału serii. Emmy wie, że musi się przygotować do starcia ze swoimi przodkami - pozornie to nie jest trudne zadanie bo raz już z nimi wygrała, ale przecież oni doskonale o tym wiedzą i też się odpowiednio przygotują do konfrontacji. Dobrym narzędziem wydaje się być przepełniona goryczą Kammi - siostra Emmy.
  Bliźniaczka ma olbrzymią moc i brak skrupułów w postępowaniu. Teraz w Harrow nikt nie jest bezpieczny - zwłaszcza najbliżsi Emmy. Dojdzie do kolejne konfrontacji. Zwycięstwo? Niepewne. Straty? Potencjalnie duże. Zasady? I tu jest problem. Można powiedzieć zło dobrem zwyciężaj, ale jeśli to nie działa? Jaka będzie cena wygranej?

  Czytaj więcej

 • Przebudzenie - Scott Snyder, Sean Murphy

  przebudzenie

  Przebudzenie,
  (The Wake);
  - autorzy: Scott Snyder, Sean Murphy, Matt Hollingsworth;
  - Mucha Comics, 2015;
  - kategoria: Nagroda Eisnera, komiks.

  Na ten album natrafiłem trochę przypadkiem. Jakieś forum, opinie i przy odrobinie szczęścia wylądował u mnie na półkach. Musiał bo to w końcu rzecz nagrodzona Eisnerem - a to jest pewna rekomendacja.
  Album składa się z dwóch części. W pierwszej mamy grupę naukowców, którzy zostają ściągnięci do tajnej podwodnej bazy. Mają spróbować nazwać i porozumieć się z obiektem, który został schwytany. W laboratorium jest uwięziony Syren (męska syrena), osobnik jest mocno agresywny, ale najprawdopodobniej rozumny.

  Czytaj więcej

 • Criminal. Okrutne lato

  criminal t 5 okrutne lato

  Criminal. Okrutne lato;
  - twórcy: Sean Phillips , Ed Brubaker;
  - seria: Criminal, Tom 5;
  - Mucha Comics, 2021;
  - kategoria: komiks: noir.

  Rok 1988. Teeg Lawless chyba odnajduje szczęście. Poznaje oszustkę Jane, a ta nie wiedzieć czemu chce być z Teeg'iem. Uczy go jak korzystać z życia i jak oczekiwać od niego więcej. Wcześniej Teeg był drobnym rabusiem i nie interesowały go wielkie kwoty, teraz wie, że warte zachodu są tylko napady, które pozwolą na spokojne, wygodne życie przez kilka miesięcy. Jego syn Ricky również chce działać w branży. Zaczyna niewinnie, i głupio, ale z czasem może sobie wyrobić pozycję... o ile sprawy się nie skomplikują. Teeg i Ricky mają trudną relację a obecność Jane jeszcze bardziej je komplikuje. Poza tym za Jane podąża zła sława i ludzie, którzy pragną ją dorwać. Kwestią czasu jest zakończenie sielanki, ale może nie będzie aż tak źle?

  Czytaj więcej

 • Inna Magia - Cullen Bunn, Tyler Crook

  hrabstwo harrow t 6 inna magia

  Inna Magia
  (Hedge Magic)
  - autorzy: Cullen Bunn, Tyler Crook;
  - seria: Hrabstwo Harrow, Tom 6;
  - Wydawnictwo: Mucha Comics, 2019;
  - kategoria: komiks.

  W Harrow ktoś rozpoczyna polowanie na istoty będące po opieką Emmy. To nie są święte stworzenia, ale przez pewien czas ich działalność była trzymana w ryzach, przestali szkodzić ludziom. Teraz gdy ktoś na nie poluje będą próbowały się bronić, no chyba, że Emmy rozwikła zagadkę powstrzyma niepotrzebny rozlew krwi. Zadanie nie wydaje się być trudne bo Emmy dysponuje olbrzymią mocą, ale dziewczyna jeszcze nie wie kto jest jej przeciwnikiem i czy sama jest bezpieczna. Dziewczyna staje przed trudnym wyborem. Chronić istoty, które jej zaufały czy też wybrać wieloletnią przyjaźń z Berenice.

  Czytaj więcej

 • Porzucony - Cullen Bunn, Tyler Crook

  hrabstwo harrow t 5 porzucony

  Porzucony,
  (Abandoned)
  - autorzy: Cullen Bunn, Tyler Crook;
  - seria: Hrabstwo Harrow, Tom 5;
  - Wydawnictwo: Mucha Comics, 2019;
  - kategoria: komiks.

  Emmy wie, że w lasach Harrow jest potwór przed którym czuje lęk. Wie, że oboje mają wielkie moce, ale unikają bezpośredniej konfrontacji. Podczas jednego ze spotkań leśny olbrzym opowiada historię swojego pochodzenia, a także historię rodziny Emmy... I wiecie co? To jest jedna historia. Dziewczyna poznaje historię przodków, ale także odkrywa swoją prawdziwą tożsamość... Przez lata wszyscy się mylili co do Emmy... Nie jest nowym wcieleniem wiedźmy... I tak sobie myślę skoro nie Emma to kto?

  Czytaj więcej

Strona 1 z 2