Ułatwienia dostępu

Maria Mosiewicz

 • Wieczna wojna

  wieczna wojna

  Wieczna wojna,
  - autorzy: Joe Haldeman, Bruno Marchland ,Marvano;
  - tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski, Maria Mosiewicz;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2016;
  - kategoria: komiks, adaptacja.

   

  Ten komiks często pojawia się w różnych zestawieniach albumów polecanych przez Tomasza Kołodziejczaka - człowieka, który na komiksie i science-fiction zjadł zęby. Adaptacja kultowej prozy pióra Haldemana.
  Akcja dzieje się gdzieś w przyszłości (aczkolwiek z naszej perspektywy - w przeszłości - rok 2010). Ziemski satelita nawiązuje kontakt z pozaziemską cywilizacją i zostaje zniszczony. Tak rozpoczyna się wojna, która ze względu na kosmiczne odległości trwa tysiąc lat. Bohaterem jest Szeregowy Mandella, który jako jeden z pierwszych będzie musiał stawił czoła obcym wojskom. Rozpoczyna się długotrwałe i trudne szkolenie, które najprawdopodobniej nie przyda się w walce, ale przecież jakoś wyszkolić trzeba. Po przeszkoleniu rozpoczyna się misja, która niewiele się różni od samobójczych wypraw.

  Czytaj więcej

 • Przekleństwo Czarnych Elfów

  przeklenstwo czarnych elfow

  Przekleństwo Czarnych Elfów;
  - autorzy: Christophe Arleston, Ma Yi;
  - tłumaczenie: Maria Mosiewicz;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, Świat Akwilonu, Świat Akwilonu: Elfy (5);

  Ten tom wnosi sporo światla jeśli chodzi o Czarne Elfy. Skąd się wziąły? Jaka jest ich rola? A jakie przeznaczenie?
  Poznajcie historię chłopaka, który przez pierwsze swoje lata wiódł szczęśliwe życie na morzu jako Niebieski Elf. Jedo los został odmieniony gdy został oddany (pod przymusem) Czarnym Elfom na szkolenie. Dlaczego akurat on? Ktoś dostrzegł w nim pierwiastek Czarnego Elfa. I tu ciekawostka. Czarnym Elfem się nie rodzi - staje się nim w wyniku żmudnego szkolenia. Kandydatów nie jest zbyt wielu, a do końca kształtowania dożyje zaledwie garstka.
  A jakie cechy powinien mieć Czarny Elf?

  Czytaj więcej

 • Aldoran

  magowie t 1aldoran

  Aldoran;
  - autorzy: Kyko Duarte, Jean-Luc Istin;
  - tłumaczenie: Maria Mosiewicz;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, Świat Akwilonu, Świat Akwilonu: Magowie (1);

  W Świecie Akwilonu poznaliśmy serie: Elfy, Krasnoludy oraz Orki i Gobliny, a teraz świat się rozbudował o Magów.
  W rękach magów jest potężna moc, a żeby jej nie nadużywali każdy mag musiał podjąć decyzję, któremu władcy będzie służyć. To miało powstrzymać magów przed nadużywaniem swoich zdolności. Oczywiście zbrodnie w majestacie prawa (Króla) są w pełni dozwolone. Magowie, którzy odmówili wyboru władcy stali się banitami.

  Czytaj więcej

 • Aral z Bractwa Świątyni

  aral z bractwa swiatyni

  Aral z Bractwa Świątyni;
  - autorzy: Paolo Deplano, Élodie Jacquemoire, Nicolas Jarry;
  - tłumaczenie: Maria Mosiewicz;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, Świat Akwilonu, Świat Akwilonu: Krasnoludy (3);

  Trzecia historia o krasnoludach zamieszkujących rozległy Świat Akwilonu.
  Krasnoludom nie straszna jest ciężka praca. W poszukiwaniu złóż przynoszących bogactwo zagłębiają się coraz głębiej w ziemię. Czasem odnajdują nie tylko cenne kruszce, ale także rzecy, które na zawsze powinny być zapomniane. Ich odkrycie zamiast sławy i złota może przynieść śmierć i zniszczenie.

  Czytaj więcej

 • Indiańskie lato

  indianskie lato

  Indiańskie lato;
  - twórcy: Milo Manara, Hugo Pratt;
  - tłumaczenie: Maria Mosiewicz;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2006;
  - kategoria: komiks.

  Mój pierwszy album Pratt'a i Manara'y.
  Ameryka wieku XVII. Tuż obok siebie, w względnej zgodzie żyją żółnierze, osadnicy i Indianie. Bywają napięcia, ale każdy pilnuje swoich spraw. Ten kruchy pokój niszczy jeden incydent. Dwóch Indian próbuje zgwałcić młodą, białą osadniczkę. Zostają zabici przez przypadkowego świadka. Dziewczyna zhańbiona, dwa trupy. Z bardziej błahych przyczyn rozpoczynały się krwawe starcia.

  Czytaj więcej

 • Armada. Tom 2

  armada t 2

  Armada.Tom 1;
  - autor: Philippe Buchet, Jean David Morvan;
  - tłumaczenie: Maria Mosiewicz;
  - Wydawnictwo: Egmont Polska, 2022;
  - cykl Armada: (tom 5-8);
  - kategoria: komiks, Armada.

  'J.VJ,..'\_ (05) - nieprzetłumaczalne
  W Armadzie dochodzi do serii zamachów samobójczych. Jedna z najbiedniejszych ras oczekuje godnych warunków życia, a przede wszystkim dostępu do nowoczesnych leków. Zamożni przedstawiciele Armady nie chcą zgodzić się na żądania bo to popsuje interesy. Navis próbuje pomóc 'terrorystom' bo wie że walczą w słusznej sprawie.

  Czytaj więcej

 • Biały Elf o czarnym sercu

  bialy elf o czarnym sercu

  Biały Elf o czarnym sercu;
  - autorzy: Olivier Peru, Stéphane Bileau;
  - tłumaczenie: Maria Mosiewicz;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, Świat Akwilonu, Świat Akwilonu: Elfy (3);

  Dwoje Białych Elfów podąża śladem Białego Smoka. Tropią go by go zabrać i zapewnić bezpieczeństwo na Białych Wyspach. Tam będzie bezpieczny, ale nie całkiem wolny. Tropienie tego rzadkiego okazu trwa dziesiątki lat, ale Elfy mają czas. Są długowieczne i wiedzą, że pewne rzeczy muszą trwać.
  Elfami są ojciec i jego przybrany syn. Znakomicie się rozumieją, ale młody chłopak (jak na Elfa) nie wie jeszcze, że ludziom nie należy ufać. Elfy powinny się trzymać z dala od ludzkich spraw. Ludzie nie są z natury źli, ale mają niebezpieczną zachłanność, która prowadzi do przemocy i zniszczenia.

  Czytaj więcej

 • Trolle z Troy. Tom 5

  trolle z troy t 5

  Trolle z Troy. Tom 5;
  - autorzy: Christophe Arleston, Jean-Louis Mourier;
  - tłumaczenie Maria Mosiewicz;
  - Egmont Polska, 2021;
  - kategoria: komiks, Trolle z Troy, Troy, świąteczne.


  Ludzica mimo woli (17)
  Waha za sprawą przypadkowego daru zamienia się ciałem z przypadkową osobą. I to nie jest troll. Teraz ma ciało ludzkiej kobiety, która ma słaby wzrok, a siła mięśni co najwyżej pozwala na podniesienie ciasteczka. Ciało jest mocno zaniedbane. W nowym ciele czeka ją ślub, a także (o zgrozo) kąpiel.
  Kobieta, która dostała ciało Wahy też nie jest w dobrej sytuacji. Musi jeść surowe mięso, używać co najwyżej kąpieli błotnych, no i unikać wykrycia przez inne trolle.

  Czytaj więcej

 • Ordo z Bractwa Monety

  ordo z bractwa monety

  Ordo z Bractwa Monety;
  - autorzy: Stephane Crety, Nicolas Jarry;
  - tłumaczenie: Maria Mosiewicz; 
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, Świat Akwilonu, Świat Akwilonu: Krasnoludy (2);

  Dzieciństwo krasnoluda Ordo skończyło się w wieku sześciu lat. W swoje urodziny rozpoczął się jego trening. Poza rodzinnym domem zaczął być szkolony na zabójcę. Dlaczego? Krasnoludy słyną z tego, że uwielbiają gromadzić różne dobra, a zwłaszcza rzeczy błyszczące jak złoto. Zdobywanie wielkich majątków jest powiązane z utrzymywaniem wielkich wpływów.

  Znaczenie krasnoluda nie mierzy się jego siłą... liczbą potomstwa, długością brody, wielkością broni ani bogactwem. Znaczenie krasnoluda mierzy się liczbą czyichś tajemnic które zna.

  Czytaj więcej

 • Cygan

  cygan

  Cygan,
  - autorzy: Enrico Marini, Thierry Smolderen;
  - tłumaczenie: Maria Mosiewicz;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023
  - kategoria: komiks.

  Egmont w tym roku (2023) bardzo mocno postawił na dzieła Enrico Marini'ego, Może i dlatego ostatnim komiksem przeczytanym w tym roku jest zbiorcze wydanie przygód Cygana.
  Niedaleka przyszłość. Z powodu ocieplenia klimatu zostają zakazane loty samolotowe, a wszystkie dalekie transporty są realizowane olbrzymimi ciężarówkami, które poruszają się po specjalnie utworzonej w tym celu autostradzie. Świat stoi na granicy wojny, a wspomniana trasa często jest atakowana przez miejscowe grupy zbrojne.

  Czytaj więcej

 • Honor Leśnych Elfów

  honor lesnych elfow

  Honor Leśnych Elfów;
  - autorzy: Nicolas Jarry, Gianluca Maconi;
  - tłumaczenie: Maria Mosiewicz;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, Świat Akwilonu, Świat Akwilonu: Elfy (2);

  Ludzkie miasto-państwo Eysine broni się przed poteżnym, zmasowanym atakiem orków. Obrońcy próbują szukać ratunku wśród innych miast, ale wszyscy odmawiają pomocy. Przyczyny są różne, ale pozwala to przypuszczać, że atak wcale nie jest przypadkowy. Jedyną szaną na uniknięcie porażki jest potencjalna pomoc Leśnych Elfów. Ludzie i Elfy kiedyś żyli w zgodzie, a w czasach zagrożenia walczyli ramię w ramię, ale to było wieki temu. Teraz panuje wrogość i nieufność. Czy ponowna współpraca jest możliwa?

  Czytaj więcej

 • Turuk

  turuk

  Turuk;
  - autorzy: Jean-Luc Istin, Diogo Saito;
  - tłumaczenie: Maria Mosiewicz;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, Świat Akwilonu, Świat Akwilonu: Orki i Gobliny (1);

  Pierwsza część trzeciego cyklu ze Świata Akwilonu. Orki i Gobliny to cykl poświęcony czarnym charakterom tego świata. Zapomnijcie o szlachetnych pobutkach, romantycznych miłościach i honorowym zachowaniu. Nic z tych rzeczy. Orki i Gobliny mają inne, nie mniej pasjonujące, cechy.
  Turuk, znakomicie wyszkolony Ork (ponoć z tych ładniejszych) budzi się w obcym mieście. Głowa boli jak diabli, ma luki w pamięci, a miasto wydaje się być dziwnie opustoszałe. Na ulicach nie ma żywej duszy, a w budynkach chowają się... POTWORY - setki, tysiące i tylko promienie słońca sprawiają że jeszcze nie rzuciły się na samotnego orka.

  Czytaj więcej

 • Noir Burlesque Tom 2

  noir burlesque 2

  Noir Burlesque Tom 2;
  - autor: Enrico Marini;
  - tłumacz: Maria Mosiewicz;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, Noir,

  Caprice, była, a może też przyszła, dziewczyna Slick'a znów wprowadza na gangstera kłopoty. Teraz musi ukraść z rezydencji konkurencyjnej rodziny obraz. Zadanie nie jest przesadnie trudne, ale zleceniodawca chce by Slick'owi pomagali jego zaufani ludzie. Slick wolałby działać sam, a w ogóle to nie chciałby brać tej roboty, ale wyjścia nie ma. Jeśli odmówi życie jego siostry i jej syna może być zagrożone. Trzeba działać, a najlepiej tak by mieć szansę na przeżycie. Slick wie, że jak już nie będzie przydatny to również może pożegnać się z życiem.

  Czytaj więcej