Ułatwienia dostępu

Mandioca

 • Ocean miłości

  ocean milosci

  Ocean miłości;
  - autorzy: Wilfrid Lupano, Grégory Panaccione;
  - wydawnictwo: Mandioca, 2022;
  - kategoria: komiks.

  Pewien marynarz co ranek wstaje by wyruszyć na połów. Dzień podobny do dnia - przepełniony niemalże rytualnymi czynnościami. Za każdym razem to samo pożegnanie przez żonę i ten sam prowiant na drogę.
  Pewnego dnia marynarz ma wypadek na morzu i jego łódź nie wraca. Żona czeka dni i noce i postanawia wyruszyć na jego poszukiwania. A marynarz próbuje przeżyć i co chwilę ma nowe, nieoczekiwane przygody.

  Czytaj więcej

 • Ye

  ye

  Ye;
  - autor: Guilherme Petreca;
  - Wydawnictwo: Mandioca, 2018;
  - kategoria: komiks.

  Kupuję komiksy na potęgę. Nie robię olbrzymiej selekcji tytułów, mniej więcej wiem czego chcę i w związku z tym są albumy, które z jakiegoś powodu nie trafiły na moje półki. Takim albumem jest Ye - rzecz, której nigdy nie brałem pod uwagę jeśli chodzi o zakup, ale od czego są biblioteki?
  Ye, niemy chłopak, wyrusza w podróż, której finałem ma być odzyskanie głosu. Realnie i metaforycznie. Podczas wyprawy Ye spotykają różne przygody, ale czy jednoznacznie przybliżają go do celu? Bardziej chodzi o samą podróż i to jak wygląda. Ta baśń fabularnie nie porywa.

  Czytaj więcej

 • Zakazany Port

  zakazany port

  Zakazany Port,
  (Il porto proibito),
  - autorzy: Teresa Radice i Stefano Turconi;
  - Mandioca, 2021;
  - kategoria: komiks.

  Teresa Radice i Stefano Turconi to komiksowe małżeństwo. Przeważnie tworzą historie dla Disney'a, ale czasem (w ramach odskoczni?) kreują coś własnego.
  Kupiłem ten album zachęcony przez własciciela Mandioci, ale przyznam szczerze, że trochę z rezerwą podchodziłem do tego tytułu. Lubię albumy przygodowe, ale wątki marynistyczne są mi całkiem obce. Nigdy nie pałałem miłością do żaglów i całej tej otoczki. Na szczęście Zakazany Port to coś znacznie więcej niż prosta marynarska przygoda. Znacznie mu bliżej do Luisel'a niż do awanturniczych albumów produkowanych na potęgę.
  Akcja dzieje się na początku dziewiętnastego wieku. Z morza zostaje wyłowiony młody chłopak. Jest to o tyle dziwne, że pogoda jest spokojna, a i nikt nie sygnalizował, że ktoś mógł wypaść za burtę. Abel nic nie pamięta ze swojej przeszłości, ale za to posiada szereg umiejętności. Chłopak zna się praktycznie na wszystkim, a jego wprawa w czynnościach sugeruje, że jest znakomitym marynarzem... tylko nikt nie może nabrać takiego doświadczenia w tak młodym wieku. Jaką tajemnicę skrywa Abel?

  Czytaj więcej

 • Pawełek Pinokio - Lucas Varela

  pawelek pinokio

  Pawełek Pinokio,
  (Pablo Pinocchio)
  - autor: Lucas Varela;
  - wydawnictwo: Mandioca, 2021;
  - kategoria: komiks.

  Tegoroczne Targi Książki w Katowicach mnie nie zachwyciły. Mała ilość wystawców i stosunkowo niskie rabaty sprawiły, iż nie miałem w planach wydawania tam sporych kwot. To się zmieniło przy stanowisku Wydawnictwa Mandioca. Życzliwa rozmowa z właścicielem sprawiła, że zakupiłem tam trzy albumy, a wśród nich Pawełek Pinokio.

  Czytaj więcej

 • Labirynt - Thiago Souto

  labirynt

  Labirynt,
  (Labirinto);
  - autor: Thiago Souto;
  - wydawnictwo: Mandioca, 2019;
  - kategoria: komiks.

  Biorąc ten album spodziewałem się jakiegoś science-fiction. Może za bardzo zasugerowałem się okładką. Nic z tych rzeczy. Poznajemy stwora o imieniu Górecki przemierzającego rozpadającą się krainę. Czasem pojawia się chłopiec, z którym Górecki ma niesamowite przygody, ale przeważnie czeka.. czeka na kolejne odwiedziny i z coraz większym niepokojem słucha dziwnych głosów z zewnątrz. Górecki postanawia działać i wyrusza w poszukiwanie chłopca.
  Przez pierwsze dziesiątki stron nie potrafiłem się odnaleźć w fabułe. Co to za świat, co za stwory? Bardzo późno zrozumiałem, że akcja dzieje się gdzieś w pamięci, może świadomości chłopca. W świecie, który powinien tętnić życiem ale systematycznie się rozpada, zanika. Z młodym człowiekiem nie jest najlepiej.

  Czytaj więcej