Ułatwienia dostępu

lista

 • Moja lista #15

  Radio357

  W zasadzie to ten wpis powinien się nazywać Moja lista 357.
  Od wielu miesięcy, w zasadzie lat nie jestem blisko z muzyką. Telewizor często leciał zamiast radia, a ulubione playlisty były ograniczone tylko samochodowych podróży. Ta sytuacja się zmieniła gdy zacząłem być patronem i słuchaczem Radia357. Telewizor, szumiące tło, został zastąpiony radiem. Radiem, którego da się słuchać całymi dniami. Skutkiem ubocznym tego słuchania jest to, że znowu zacząłem się orientować w polskich nowościach.
  Poniżej pięć polskich utworów, które poznałem dzięki Radiu357. Oczywiście zachęcam do słuchania i patronowania.

  Czytaj więcej

 • Moja lista #14

  meskie granie orkiestra 2019

  Minął ponad rok od ostatniego zestawienia Mojej Listy. To dużo czy mało? To zależy.. ale nie o tym teraz... ostatnio jakieś ciemniejsze chmury zaczęły się pojawiać w głowie. Uczucie coraz większego niedopasowania do miejsc, w których jestem. Pewnie to minie (albo miejsca), ale ma wpływ na to co słucham.
  Zestawienie listy tradycyjne. Pięć utworów kolejność raczej przypadkowa. Każdy utwór coś znaczy.

  Czytaj więcej

 • Moja lista #13 - Sons of Anarchy

  sons of anarchy

   

   

  Po roku od ostatniej listy pojawia się kolejna. 

  Zbliża się premiera Mayans M.C, właśnie pojawił się kolejny poster, a dla mnie to znakomita okazja do zrobienia kompilacji najbardziej zapamiętanych utworów z Sons of Anarchy.
  Nie muszę chyba przypominać, że ten serial miał fenomenalny soundtrack.
  Takie zestawienie utworów można by robić dla każdego sezonu, ale nie będę aż tak drobiazgowy.
  Poniżej przedstawiam listę dziesięciu (nie potrafiłem ograniczyć się do pięciu) utworów, które cały czas goszczą na moich listach odtwarzania.
  Jeśli ktoś nie kojarzy, nie widział, tego serialu to zdecydowanie polecam.
  Jedna z ciekawszych serialowych produkcji.

  Czytaj więcej

 • Moja Lista #12

  zaz si jamais joublie

  Muzyka to nie moja miłość.. niby cały czas towarzyszy, ale nie potrafi odnaleźć stałego miejsca w mojej duszy. Widać nieczuły jestem.

  Dziś lista (być może ostatnia), po długiej przerwie, składająca się z utworów, które jakoś mi towarzyszą ostatnio... chociaż nie intensywnie.
  Zwróciliście, że to lato nie ma muzycznego motywu przewodniego? Bynajmniej nie mam na myśli Singing In The Rain. Kolejność kawałków jest przypadkowa.

  5. ZAZ - "Si jamais j'oublie"
  Zaczynamy po francusku. Nigdy się nie nauczę tego języka a coraz bardziej mnie pociąga. A może to Francuzki? Kogo to obchodzi. Kawałek budzi we mnie mega ciepłe uczucia.

  Czytaj więcej

 • Moja Lista #11

  Bee Gees
  Minęło trochę czasu od opublikowania dziesiątej listy.. nie jest mi ostatnio po drodze z muzyką, ale zdarzają się utwory, aranżacje, które sprawiają, że zaczynam wsłuchiwać się w tekst.. i właśnie z takich utworów składa się ta lista. Prawie wszystkie pozycje zostały znalezione, odkryte dzięki dziesiątej muzie oraz bardzo przydatnej aplikacji Shazam.. no to lecimy z koksem - kolejność jak zawsze przypadkowa.. ale może nie do końca...

  Czytaj więcej

 • Moja Lista #10

  the white buffalo

  Czas na dziesiątą odsłonę mojej listy muzycznej.. zero systematyczności.. pięć utworów, które gdzieś mi w głowie siedzą.. do tego krótki komentarz.. jak zwykle kolejność utworów nie jest jakoś starannie dobierana.
  No to lecimy.

  Czytaj więcej

 • Moja Lista #9

  louder than worlds
  Dawno nie pisałem o tym co u mnie na tapecie muzycznej. Ostatnimi tygodniami mniej słucham.. ale to nie znaczy, że nie pojawiają się jakieś nowe utwory, które zakorzeniają się w duszy.. jest dla nich miejsce. Dziś mam nastrój muzyczny.. może to koncert w NOSPR sprawił? Nie bójcie się, nie będzie Szostakowicza.. Przypominam, że lista ma pięć utworów.. kolejność niby przypadkowa.. ale czy tak jest na 100%? Tego nawet ja nie wiem.

  Czytaj więcej

 • Moja Lista #8

  Gintrowski

  Dzisiejsza odsłona mojej listy jest wyjątkowa. Tym razem nie będzie to zestaw utworów, które mi w ostatnich dniach towarzyszą, a raczej przegląd muzycznych motywów z polskich filmów. Kompozycji, do których mam sentyment, które sprawiają, że łza wzruszenia w oku czasem się u mnie pojawia.  
  Jesienny sentymentalizm rozwija się u mnie coraz mocniej.
  Jak zwykle obok utworu dopisuję kilka słów, które najlepiej opisują mój stosunek do tych dźwięków.

  Czytaj więcej

 • Moja Lista #7

  comfortably numb
  Kurz opadł.. życie powoli się uspokoiło.. pewne sprawy się rozwiązały... a pewne nie... to dobra okazja do kolejnej odsłony mojej listy. Listy, która przedstawia stan umysłu w jakim się znajduję. Kondycji.
  Na listę nie możecie głosować, ale zawsze jestem otwarty na nowe doznania muzyczne, filmowe i sugestie. Komentarze też są mile widziane.
  Kolejność jest przypadkowa. Każy utwór na liście ma słowo komentarza..

   

  Czytaj więcej

 • Moja lista #6

  David BowieZakręcony to czas w moim życiu.. męczący, ale też pozwala wyłączyć niektóre elementy świadomości... i zwyczajnie iść tam, gdzie kolejny dzień prowadzi.
  Jest też mniej notek.. jak się wszystko uspokoi to pewnie pojawi się wiecej..  a może pójdę na przekór sobie i całkiem zamknę bloga..
  Dziś szóste notowanie mojej listy. Pięć utworów, które gdzieś zabłysnęły w mojej głowie i wracają..
  tu słowo uznania dla Shazam. Mały program, który znakomicie rozpoznaje to, co aktualnie słyszy - dzięki tej aplikacji niektóre utwory mogą wracać - wiem jak się nazywają. ;)

  Czytaj więcej

 • Moja lista #5

  SDMKolejna moja lista. Ostatnio mniej czasu poświęcam na bloga, jest też mniej ochoty na słuchanie muzyki, a jeśli już słucham to robię to bardzo głośno.. zły sąsiad ze mnie.  Trwają noworoczne rozmyślania. Czas się zebrać do kupy. Przedstawiam pięć utworów, które mi ostatnio towarzyszą. Przypominam, że kolejność jest raczej przypadkowa. Lista się tworzy sama... o każdym utworze piszę kilka słów, które przybliżają trochę moje myśli, które towarzyszą mi podczas słuchania.

  Czytaj więcej

 • Moja lista #4

  SDMNowe tygodnie przedświąteczne skutkują nowymi pozycjami na mojej liście. Nie bójcie  się.. nie będzie Wham. 

  Życie zaskakuje.. boję się, czy stanę na wysokości zadania. Wierzę, że dokonuję słusznych decyzji, że to ma sens, że tak należy. Czy jest możliwy kompromis między sercem a rozumem? Próbuję.

  Czujecie klimat świąt?

  Na liście małe przetasowania. Nowe utwory pojawiły się w tym tygodniu.

  Czytaj więcej

 • Moja lista #3

  Brian MayPracowity tydzień, ale może to i lepiej. Myśli skupiają się na tym. Okazuje się, że budowana stabilność ma cały czas pływające fundamenty. Trzeba nad tym popracować.

  Pora na trzecią odsłonę mojej listy, na którą nie macie prawa głosować. Zawsze możecie coś proponować.  Sugerować na piwie czy coś. Możecie też pisać o swoich skojarzeniach, wspomnieniach związanych z tymi kawałkami.

  Pięć utworów, które były (są) w ostatnich dniach w mojej głowie. Kolejność tym razem nie ma znaczenia. Wszystkie przyciągnęły moją uwagę.

  Czytaj więcej

 • Moja lista #2

  Dead Can DanceDruga odsłona mojej listy. Listy, która nie rzadzi się żadnymi prawami. Dziś są to utwory, które przewijają się przez moją głowę.. zostawiają ślad.. które w ostatnich dniach wywołują jakąś refleksję i wspomnienia. Utwory, które zaistniały w ostatnich dniach w mojej rzeczywistości. Przedstawiam pięć kawałków. Kolejność prawie przypadkowa. Klimat niekoniecznie. Miłego słuchania.

   

  Czytaj więcej

 • Moja lista #1

  opieCzasem jestem muzyczny, nostalgiczny. Zacznę się tym z Wami dzielić. I tak powstaje moja subiektywna, cykliczna w zamierzeniu, nieregularna z natury lista przebojów. Pięć utworów, które jakoś mi towarzyszą w moim życiu. W danej chwili. W komentarzach możecie dodawać sugestie, które ja mam prawo w pełni zignorować. Nie ma głosowania, nie ma topu.. dzieje się samo.

  Kolejność niekoniecznie coś znaczy.

  Czytaj więcej