Ułatwienia dostępu

Krzysztof Owedyk (Prosiak)

 • Będziesz smażyć się w piekle

  bedziesz smazyc sie w piekle

  Będziesz smażyć się w piekle;
  - autor: Krzysztof Owedyk;
  - wydawnictwo: Kultura Gniewu, 2016;
  - kategoria: komiks, literatura polska.

  Tarantul, młody, naprawdę zdolny gitarzysta, w końcu spełnia swoje największe marzenie. Zostaje przyjęty do metalowego zespołu Deathstar. Teraz życie chłopaka ma zmienić się na lepsze. Koniec z chałturami i dawaniem lekcji gry na gitarze. Teraz mają być stałe trasy koncertowe ze znanym zespołem. Kasa powinna lać się szerokim strumieniem... może przynajmniej ciurkiem, ale czasem coś. Rzeczywistość jest brutalna. Na czele zespołu stoi Lord Solo, który zarządza kasą, trasą i twórczością. Deathstar to on... a to znaczy, że pozostali członkowie się nie liczą. Chłopaki często dokładają do interesu, a trasa po USA nie przynosi takich dochodów na jakie liczyli. Dla Tarantula to ciężka sytuacja. Spełnia marzenie, ale jest kompletnie bez kasy, a z czegoś musi utrzymać rodzinę.

  Czytaj więcej

 • Prosiacek X

  prosiacek x

  Prosiacek X;
  - autor: Krzysztof Owedyk;
  - wydawnictwo: Kultura Gniewu, 2012;
  - kategoria: komiks, literatura polska.

  Zbiór krótkich komiksów Owedyka napisanych pomiędzy 2010 a 2012 rokiem.
  Zbiór w wielu powodów niewygodny, uwierający, niepoprawny. Zbiór piętnujący nasze cechy narodowe, nasze przywary i zachowania. Żyjemy w kraju, w którym każdy potrafi znaleźć swojego wroga. W kraju wiecznego sporu politycznego, w którym nadużywamy inwektyw, a potem chętnie idziemy do kościoła udają pobożnego katolika. A w zasadzie nie udając. Przecież nie robimy nic złego, to te ch...je nas sprowokowały.

  Czytaj więcej

 • Wydział 7 - pakiet 1-6

  wydzial 7 pakiet 1

  Wydział 7 - pakiet 1-6;
  - autorzy: Marek Turek, Grzegorz Pawlak, Krzysztof Budziejewski, Arkadiusz Klimek, Robert Adler, Piotr Nowacki, Grzegorz Pawlak, Krzysztof Owedyk,
  - wydawnictwo: Ongrys.
  - kategoria: komiks, literatura polska, Wydział 7,

  Często powtarzam na tym blogu, że mało znam polski komiks, a teraz mogę uzupełnić, że kompletnie nie znam aktualnie wydawanych polskich zeszytówek. Teraz mogę napisać, że coś się zmienia bo coś tam zacząłem czytać ;).

  PRL, lata sześćdziesiąte. Wydział 7 jest specjalną jednostką Służby Bezpieczeństwa do rozwiązywania nietypowych spraw. Takie PRL-owskie Archiwum X. Niewielka jednostka jeździ po całym kraju i próbuje rozwiązywać sprawy, z którymi nie radzi sobie miejscowa Milicja. Mogą to być stwory, które zakłócają spokój, ale też i sprawy związane z róznymi eksperymentami zaprzyjaźnionych wojsk. Wydział jest skuteczny, ale nie zmienia to faktu, że przełożeni szukają tylko pretekstu do jego rozwiązania. Czyżby kolejny wspólny mianownik z Archiwum X?

  Czytaj więcej

 • Oszołomiające bajki urłałckie - Krzysztof Owedyk

  oszołomiajace bajki urlalckie

  Oszołomiające bajki urłałckie.
  - autor: Krzysztof Owedyk (Prosiak);
  - wydawnictwo: Kultura Gniewu, 2021;
  - kategoria: literatura polska, komiks.

  Tego albumu nie miałem na liście zakupowej. To jedna z tych pozycji, która zachęciła mnie przykładowymi planszami.

  Oszołomiające bajki urłałckie to zbiór krótkich historii, które dzieją się w fikcyjnej krainie. Nie tworzą żadnej większej fabuły, ale wzajemnie się uzupełniają tworząc ciekawy, brutalny świat przepełniony czarnym poczuciem humoru. Historie nie mają wspólnej fabuły, ale posiadają element łączący. Wszystkie bazują na motywach, historiach, legendach występujących w kulturze popularnej. W tym dziwnym tomie przerobiona historia Janosika może znajdować się obok opowieści o Czerwonym Kapturku. W Urłałcji wszystko jest możliwe. Owedyk umiejętnie gra słowem i z użytych motywów wybiera tylko to co mu się podoba. Przykładowo siedmiomilowe buty to buty siedmiopromilowe - mała zmiana ale jaka okazja do snucia nowej fabuły. I to z morałem - bo morał musi być - nie zawsze mądry, ale przecie nikt tego tak nie ocenia.

  Czytaj więcej