Ułatwienia dostępu

komiks-album

 • Ziemia, niebo, kruki

  ziemia niebo kruki

  Ziemia, niebo, kruki;
  - autor: Teresa Radice, Stefano Turconi;
  - tłumaczenie: Paulina Kwaśniewska-Urban;
  - wydawnictwo: Mandioca 2022.
  - kategoria: komiks.

   

  Czas II Wojny Światowej. Sowieckie więzienie gdzieś w bardzo odległych i zimnych rejonach mocarstwa. Dwóch żołnierzy ucieka z tego przybytku po drodze porywając radzieckiego strażnika. Niemiec, Włoch i Rosjanin połączeni przez przypadek muszą wspólnie przedzierać się przez nieprzyjazny kraj. Zabić może mróz, głód, a przede wszystkim grupy pościgowe. Mogą też zabić się nawzajem, przecież nie są przyjaciółmi - w zasadzie to są wrogami. Mogliby porozmawiać i wspólnie określić priorytety, ale nic z tych rzeczy. Uciekinierzy nie znają swoich języków.

  Czytaj więcej

 • Saga Winlandzka Tom 9

  Saga winlandzka t 9

  Saga Winlandzka Tom 9,
  (Vinland Saga);
  - autor: Makoto Yukimura;
  - wydawnictwo: Hanami, 2021;
  - kategoria: komiks, manga, Wikingowie, Saga Winlandzka.

  Przeszłość dogoniła Thorfinna. Na początku tomu musi zmierzyć z dziewczyną, której zabił ojca. Dziewczę pragnie zemsty, a Thorfinn nie chce z nią walczyć. Jego pokojowe nastawienie nadal w nim mocno tkwi, ale wojownik zaczyna dostrzegać, że nie zawsze da się żyć pokojowo. Jak to mówią: chcesz pokoju, szykuj się do wojny.. czy jakoś tak.

  Czytaj więcej

 • Wieczna wojna

  wieczna wojna

  Wieczna wojna,
  - autorzy: Joe Haldeman, Bruno Marchland ,Marvano;
  - tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski, Maria Mosiewicz;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2016;
  - kategoria: komiks, adaptacja.

   

  Ten komiks często pojawia się w różnych zestawieniach albumów polecanych przez Tomasza Kołodziejczaka - człowieka, który na komiksie i science-fiction zjadł zęby. Adaptacja kultowej prozy pióra Haldemana.
  Akcja dzieje się gdzieś w przyszłości (aczkolwiek z naszej perspektywy - w przeszłości - rok 2010). Ziemski satelita nawiązuje kontakt z pozaziemską cywilizacją i zostaje zniszczony. Tak rozpoczyna się wojna, która ze względu na kosmiczne odległości trwa tysiąc lat. Bohaterem jest Szeregowy Mandella, który jako jeden z pierwszych będzie musiał stawił czoła obcym wojskom. Rozpoczyna się długotrwałe i trudne szkolenie, które najprawdopodobniej nie przyda się w walce, ale przecież jakoś wyszkolić trzeba. Po przeszkoleniu rozpoczyna się misja, która niewiele się różni od samobójczych wypraw.

  Czytaj więcej

 • Kaznodzeja, Tom szósty (Finał)

  kaznodzieja t 6

  Kaznodzieja, Tom 6;
  - autorzy: Steve Dillon, Garth Ennis;
  - tłumaczenie: Maciej Drewnowski;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2018;
  - kategoria: komiks, Vertigo, DC Comics, Kaznodzieja.

  Zakończyłem jedną z najbardziej bluźnierczych serii jakie czytałem.
  Jesse powraca na właściwe tory i próbuje ostatecznie z rozmówić się z Bogiem. Już wie, że nie ma z nim szans, ale może znajdzie sojusznika, który mu pomoże? Najlepiej nieśmiertelnego?
  Wampir Cassidy? Z tym byłym już przyjacielem Jesse również musi się rozmówić. Cassidy powinien dostać łomot za całokształt, ale głównym powodem jest to, co zrobił Tulip. W piątym tomie niewiele miejsca było poświęconego Graalowi. Tu się to zmienia. Organizacja pod przewodnictwem szalonego Starr'a nadal zagraża Custer'owi. Tu również będzie miało ostateczne rozwiązanie. Zresztą wszystkie wątki w tej serii się domykają i nie ma miejsca na niedosyt.

  Czytaj więcej

 • Przekleństwo Czarnych Elfów

  przeklenstwo czarnych elfow

  Przekleństwo Czarnych Elfów;
  - autorzy: Christophe Arleston, Ma Yi;
  - tłumaczenie: Maria Mosiewicz;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, Świat Akwilonu, Świat Akwilonu: Elfy (5);

  Ten tom wnosi sporo światla jeśli chodzi o Czarne Elfy. Skąd się wziąły? Jaka jest ich rola? A jakie przeznaczenie?
  Poznajcie historię chłopaka, który przez pierwsze swoje lata wiódł szczęśliwe życie na morzu jako Niebieski Elf. Jedo los został odmieniony gdy został oddany (pod przymusem) Czarnym Elfom na szkolenie. Dlaczego akurat on? Ktoś dostrzegł w nim pierwiastek Czarnego Elfa. I tu ciekawostka. Czarnym Elfem się nie rodzi - staje się nim w wyniku żmudnego szkolenia. Kandydatów nie jest zbyt wielu, a do końca kształtowania dożyje zaledwie garstka.
  A jakie cechy powinien mieć Czarny Elf?

  Czytaj więcej

 • Gideon Falls. Tom 4: Pentoculus

  gideon falls s 4

  Gideon Falls. Tom 4: Pentoculus;
  - autorzy: Jeff Lemire, Andrea Sorrentino, Dave Stewart;
  - tłumaczenie: Jacek Drewnowski;
  - wydawnictwo: Mucha Comics, 2020;
  - kategoria: komiks, Gideon Falls;

  Pentoculus - maszyna Nortona Sinclair'a wytworzyła szczelinę pomiędzy wymiarami. Każde dziecko jest spojrzenie w szczelinę sprawiło że po wstawało nowe Gideon Falls. I było coś jeszcze, coś co było pomiędzy nimi. Coś co bardzo chciało się wydostać. Coś złego.
  Ksiądz Fred nagle znajduje w wielkomiejskiej wersji Gideon Falls i tam spotyka biskupa, który wyjawia mu prawdę o Pentoculusie. Razem z Angelą rozpoczyna podróż przez światy. Jest misja do wykonania...
  Danny/Norton ponownie jest w małym miasteczku. Jego powrót raduje siostrę i ojca, ale ten ostatni jest pod mocnym wpływem cienia. Zło wykorzystuje go i sieje mord w mieście. Ma tylko jeden cel. Chce by chłopak pozwolił pozwolił mu się zdominować.

  Czytaj więcej

 • Kaznodzieja, Tom piąty

  kaznodzieja t 5

  Kaznodzieja, Tom 5;
  - autorzy: Steve Dillon, Garth Ennis;
  - tłumaczenie: Maciej Drewnowski;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2018;
  - kategoria: komiks, Vertigo, DC Comics, Kaznodzieja.


  "... nikt nie próbuje zbawiać świata nieznajomy. Nikt nie jest aż tak głupi..."

  Jesse rozczarował się przyjaciółmi (nie piszę dlaczego by nie spolerować) i rusza przed siebie. I tak trafia do małego miasteczka w Teksasie i zostaje tam miejscowym szeryfem. Niby spoko, ale nie zapominajmy, że Jesse ma specyficzne poczucie sprawiedliwości. Teraz rozumiem czym się inspirowali twórcy Banshee. Cały czas odkrywam jakim jestem popkulturowym ignorantem. W ten sposób Jesse chce odnaleźć spokój i na nowo zdefiniować cele.. Spokoju to nie ma bo już pierwszego dnia na nowym stanowisku podpada właścicielowi rzeźni. Taki miejscowy Rockefeller.

  Czytaj więcej

 • Gideon Falls. Tom 3: Droga krzyżowa

  gideon falls s 3

  Gideon Falls. Tom 3: Droga krzyżowa;
  - autorzy: Jeff Lemire, Andrea Sorrentino, Dave Stewart;
  - tłumaczenie: Jacek Drewnowski;
  - wydawnictwo: Mucha Comics, 2020;
  - kategoria: komiks, Gideon Falls.

  Ten Tom sporo wnosi w wyjaśnianiu fenomenu Czarnej Stodoły. To tylko drzwi, a za nimi jest cień, cień chcący się przedostać.
  Akcja toczy się w zakrzywionej czasoprzestrzeni. Wiele miejsc nazywających się Gideon Falls, ale wydaje się że nie leżą na jednej linii czasowej. Czas w tym komiksie jest względny. Przeważnie postrzegany jako linia, tutaj jest swoistą mapą wymagającą odkrycia.

  Czytaj więcej

 • Burton & Cyb

  burton i cyb

  Burton & Cyb;
  - autorzy: Jose Ortiz, Antonio Segura;
  - tłumaczenie: Jakub Jankowski;
  - wydawnictwo: Lost In Time, 2023;

  Dwaj awanturnicy przemierzają różne kosmiczne światy w poszukiwaniu przygód, a przede wszystkim pieniędzy. Nie unikają bezpośrednich konfrontacji (bijatyki, stzelaniny), ale przeważnie, po udanym przekręcie, wolą szybko zniknąć. Po co ryzykować. Burton to niezły osiłek, który czasem lubi udawać niezbyt ogarniętego, a Cyb jest w połowie robotem. Ludzki tułów i mechaniczne kończyny. Są skrajnie różni, ale łączy ich poczucie humoru (oczywiście zaprzeczą) i chęć wykorzystania każdej okazji. Czy to kobieta, czy to naiwne istoty, czy to porzucony cenny ładunek. To ostatnie może być też po prostu słabo chronione. Czy ci dwaj łotrzykowie mają jakieś zasady? W zasadzie to nie. Chociaż nie, kiedyś pomogli zakonnicom.. trochę przez pomyłkę, ale zawsze coś.

  Czytaj więcej

 • Velvet - 3 tomy

  velvet tomy 3

  Velvet Tom 1, U kresu,
  Velvet Tom 2, Tajne życie umarlaków,
  Velvet Tom 3, Człowiek, który ukradł świat;
  - autorzy: Ed Brubaker, Steve Epting;
  - tłumaczenie: Jacek Drewnowski
  - wydawnictwo: Mucha Comics, 2016-2017;
  - kategoria: komiks, Velvet (Postać).

  Velvet jest sekretarką naczelnika mocno utajnionej agencji wywiadowczej. Pracuje za biurkiem, a wolne czasem wypełnia romansami z agentami. Nic poważnego. Pewnego dnia dowiaduje się, że jeden z jej kochanków zginął, a agencja niezbyt skrupulatnie przykłada się do śledztwa w tej sprawie. Velvet rozpoczyna swoje śledztwo i szybko odkrywa, że jest kolejnym celem. W zasadzie to ona zostaje oskarżona o zabójstwo agenta.
  Jej oponenci nie wiedzą jednak, że Velvet nie jest zwykłą sekretarką. Ma bujną przeszłość powiązaną z historią agencji, ale jej teczka osobowa jest dostępna tylko nielicznym. Współcześni agenci X powinni jej chylić czoła... ale nie uprzedzajmy wypadków.

  Czytaj więcej

 • Kaznodzieja, Tom czwarty

  kaznodzieja t 4

  Kaznodzieja, Tom 4;
  - autorzy: Steve Dillon, Garth Ennis;
  - tłumaczenie: Maciej Drewnowski;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2018;
  - kategoria: komiks, Vertigo, DC Comics, Kaznodzieja.

  Jesse nadal poszukuje Boga by mu skopać tyłek, ale nie to jest najbardziej istotne w tym tomie. Czwarty tom składa się w znacznej mierze z retrospekcji. Poznajemy przeszłość lekko szalonego Starr'a. To dosyć ciekawe w jaki sposób trafił do organizacji i jak szybko wspinał się po szczeblach kariery. Determinacja, pewność siebie a przede wszystkim otwarty umysł. Idiota nie może być zbawicielem a to sprawia, że mesjasza trzeba podmienić.
  Mamy też tragiczną opowieść Gębodupy. Nastolatka, którego w życiu nic dobrego nie spotkało i dlatego postanowił odejść jak swój idol.

  Czytaj więcej

 • Nimona

  nimona

  Nimona;
  - autor: ND Stevenson;
  - tłumaczenie: Agata Cieślak;
  - wydawnictwo: We need YA, 2023
  - kategoria: komiks, Young Adult, Nagroda Eisnera.

  Lord Ballister Czarneserce jest łotrem nad łotrami, ale stara się unikać zbędnej przemocy. Woli systematyczne planowanie, które może przynieść oczekiwane efekty. Metodologia jego "pracy" się zmienia gdy w jego życiu pojawia Nimona. Niepozorna dziewczynka, która pragnie być asystentką najlepszego z łotrów. Co ją jeszcze wyróżnia? Nimona jest zmiennokształtną, a poza tym woli działać niż planować. Planowanie zdecydowanie ją nudzi. Z taką pomocą Czarneserce w końcu będzie mógł się zemścić na Instytucie oraz byłym przyjacielu, przez którego stracił ramię.
  W tle mnóstow pojedynków, ciętych ripost, smoki, koty, a także rekiny. No dobra, jeden rekin, ale też się liczy.
  Akcja tego komiksu szybko się rozwija, a finał może zaskoczyć niejednego doświadczonego czytelnika.

  Czytaj więcej

 • Raz i na zawsze, tom 3: Sroczy sejmik

  raz i na zawsze t 3

  Raz i na zawsze, tom 3: Sroczy sejmik;
  - twórcy: Tamra Bonvillain, Kieron Gillen, Dan Mora;
  - tłumaczenie: Jacek Drewnowski;
  - wydawnictwo: Non Stop Comics, 2023;
  - kategoria: komiks.

  Babcia Brigdette i jej wnuk Duncan znów muszą stawić czoła istotom nie z tego świata. Najpierw pojawia się zielony stwór, ale to tylko zwiastun poważniejszych problemów. Sporym zagrożeniem jest matka Duncan'a, w której opowieść umieściła potężną legendarną postać.
  O co w tym wszystkim chodzi? Merlin i król Artur chcą znów władać światem, ale żeby to się udało muszą bezpiecznie przedostać się do rzeczywistości i odzyskać dawne siły. Święty Grall mógłby w tym pomóc, ale najpierw trzeba go zdobyć. Bez niego ambitne plany mogą pójść na marne...

  Czytaj więcej

 • Miasto Innych

  miasto innych

  Miasto Innych,
  - autorzy: Steve Niles, Bernie Wrightson;
  - tłumaczenie: Piotr Czarnota;
  - wydawnictwo: Kboom, 2023;
  - kategoria: komiks.

  Budlowski już jako dzieciak odkrył, że zabijanie nie wywołuje u niego żadnych emocji. Zero żalu, współczucia, wyrzutów sumienia. Może dlatego został cynglem. Dostaje zlecenie, morduje, odbiera kasę. Nic więcej go nie interesuje. Bywają sprawy proste i trudniejsze, ale nigdy wcześniej Budlowski nie musiał pokroić przeciwnika by ten się nie ruszał. Miał zabić dwóch typków a ci, pomimo śmiertelnych ran, nadal się bronili. Nadal chodzili. Jak zombie tylko bardziej świadomie. Tak oto Budlowski trafia na ślad większej sprawy. Odkrywa, że takich istot jest więcej i wszystkie kierują się w pewne odludne miejsce.

  Czytaj więcej

 • Wybraniec półelfów

  elfy 4 wybraniec polelfow

  Wybraniec półelfów;
  - autorzy: Jean-Paul Bordier, Éric Corbeyran;
  - tłumaczenie: Maria Mosiewicz;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, Świat Akwilonu, Świat Akwilonu: Elfy (4);

  Tak się składa, że Akwilon leży u mnie blisko łóżka i jest pod ręką gdy skończę coś grubszego - może dlatego ta seria mi całkiem sprawnie idzie.

  Świat Akwilonu zamieszkały jest przez kilka niezależnych raz, których przedstawiciele czasem tworzą pary i w tem sposób rodzą się mieszańce. Takie związki są często zakazane, a ich owoce takiej miłości wszędzie czują się nie u siebie. Takie półelfy skazane są na wieczną tułaczkę.

  Czytaj więcej

 • Wiedźmun. Tom 3. Najmniej spodziewany zwrot akcji

  wiedzmun t 3

  Wiedźmun. Tom 3. Najmniej spodziewany zwrot akcji
  - autor: Tomasz Samojlik;
  - Kultura Gniewu - 2023;
  - kategoria: komiks, Krótkie Gatki, literatura polska.

  Po bardzo słabym drugim tomie dostaliśmy trzecią, całkiem udaną finałową część.
  Fabuła jest spójna, a całość domyka się w ładny sposób.
  Dowiedzieliśmy się z tego tomu jak rozpoczęły się wędrówki pomiędzy wymiarami i kto jako pierwszy doświadczył tego 'zaszczytu'. Wyjaśnia się też znaczenie hełmu i konsekwencje jego braku.

  Czytaj więcej

 • Tomb Raider Archiwa Tom 1

  Tomb raider archiwa t 1

  Tomb Raider Archiwa Tom 1;
  - autorzy: Dan Jurgens, Francis Manapul, Andy Park;
  - tłumaczenie: Robert Lipski;
  - wydawnictwo: Scream Comics, 2021;
  - kategoria: komiks, Tomb Raider (postać).

  Tomb Raider, kto nie zna tej już kultowej poszukiwaczki przygód i zabytkowych artefaktów. To obok Indiany Jones'a jedna z najsłynniejszych archeolożek. Osobiście postać znam tylko z filmów i gier, ale gdy dowiedziałem się, że Scream wydał trzy grube tomiszcza z przygodami Rudej to od razu chciałem je zdobyć. Gdy była okazja to zbyt długo się wahałem, a teraz poszczególne tomy osiągają na portalach aukcyjnych zawrotne ceny. W normalnej cenie udało mi się zdobyć tylko pierwszy tom. Może i dobrze bo to naprawdę grube tomiszcze.

  Czytaj więcej

 • Nocturnals Omnibus. Tom 1

  nocturnals t 1

  Nocturnals Omnibus. Tom 1;
  - autorzy: Dan Brereton;
  - tłumaczenie: Paulina Braiter-Ziemkiewicz;
  - Nagle! Comics, 2023;
  - kategoria: komiks.

  Połączenie horroru z komiksem superbohaterskim. Grupa nadprzyrodzonych bohaterów musi walczyć z innymi nadprzyrodzonymi istotami. Mogą to być najeźdźcy z innego wszechświata, czy też złole z naszego świata. Z jednej strony mamy mutantów, a z drugiej strony elementy magii. W zasadzie w tym komiksie jest totalny misz-masz gatunkowy.

  Czytaj więcej

 • Aldoran

  magowie t 1aldoran

  Aldoran;
  - autorzy: Kyko Duarte, Jean-Luc Istin;
  - tłumaczenie: Maria Mosiewicz;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, Świat Akwilonu, Świat Akwilonu: Magowie (1);

  W Świecie Akwilonu poznaliśmy serie: Elfy, Krasnoludy oraz Orki i Gobliny, a teraz świat się rozbudował o Magów.
  W rękach magów jest potężna moc, a żeby jej nie nadużywali każdy mag musiał podjąć decyzję, któremu władcy będzie służyć. To miało powstrzymać magów przed nadużywaniem swoich zdolności. Oczywiście zbrodnie w majestacie prawa (Króla) są w pełni dozwolone. Magowie, którzy odmówili wyboru władcy stali się banitami.

  Czytaj więcej

 • Saga Winlandzka Tom 8

  saga winlandzka t 8

  Saga Winlandzka Tom 8,
  (Vinland Saga);
  - autor: Makoto Yukimura;
  - wydawnictwo: Hanami, 2021;
  - kategoria: komiks, manga, Wikingowie, Saga Winlandzka.

  Thorfinn odzyskał wolność. Ten chłopak wyrzekł się przemocy i chce w końcu odnależć spokój. Po powrocie do rodzinnej osady układa plan, który pozwoli mu na dobre życie na żyznych terenach. Thorfinn chce założyć osadę w Winlandii. Żeby to jednak zrobić potrzebuje znacznych środków finansowych. Na pożyczkę nie ma szans, ale pojawia się światełko w tunelu na spory zarobek. Thorfinn nie waha się ani przed chwilę i planuje daleką podróż, która może potrwać nawet kilka lat. Zanim jednak wyruszy ratuje z opresji młodziutką Gudridur a zarazem zyskuje nowego, silnego wroga.

  Czytaj więcej

 • Blacksad: Upadek (część 1 i 2)

  blacksad t 6 7

  Blacksad: Upadek,
  - autorzy: Juan Díaz Canales, Juanjo Guarnido;
  - Egmont Polska, 2021, 2023;
  - Blacksad Tom 6-7;
  - kategoria: komiks.

  Historia opowiedziana w dwóch tomach.
  Blacksad podejmuje się kolejnego, trudnego zadania. Ma powstrzymać groźnego oprycha przed zamachem na szefa jednego ze związków zawodowych. Plan w zasadzie się udaje. Bandyta jest powstrzymany, ale zamachowców było więcej. Tego Blacksad nie mógł przewidzieć. To jego proste zadanie komplikuje się coraz bardziej gdy detektyw próbuje zdobyć informacje kto stoi za zamachem. Głównym podejrzanym jest architekt Solomon. Ten człowiek jest niezwykle potężny i ma układy na najwyższych szczeblach władzy. Takich osób nie oskarża się bez silnych dowodów, a czasem nawet twarde dowody to za mało. Obok Solomon'a krąży też Weekly, przyjaciel Blacksad'a. Weekly jest dziennikarzem, który próbując przetrwać falę zwolnień w redakcji, chce napisać monografię o jednym z głównych budowniczych miasta.

  Czytaj więcej

 • Opowieści Grabarza

  opowiesci grabarza

  Opowieści Grabarza;
  - autor: Piotr Wojciechowski;
  - wydawnictwo: Kultura Gniewu, 2024;
  - kategoria: komiks, literatura polska.

  Jest sobie mała wieś, a w niej biedni mieszkańcy, proboszcz i On. Józek, z zawodu, i z pochodzenia, Grabarz. Józek lubi swoją pracę, ale bardziej od niej lubi bimber dostarczany przez miejscowego "przedsiębiorcę".
  Józek ma proste życie, ale czasem nawiedzają go różne stwory, duchy, diabły. Nie jest to jakiś problem bo Józek nie jest strachliwy, ale ich odwiedziny mogą nie spodobować się proboszczowi, a Józek szefowi nie chciałby podpaść.

  Czytaj więcej

 • Hellblazer. Tom 2

  hellblazer t 2

  Hellblazer. Tom 2;
  - autorzy: Brian Azzarello, Giuseppe Camuncoli ,Guy Davis, Marcelo Frusin, Rafael Grampa, Lee Loughridge, James Sinclair, Cameron Stewart;
  - tłumaczenie: : Paulina Braiter;
  - Egmont Polska, 2019;
  - Seria: Hellblazer;
  - kategoria: komiks, Vertigo, DC Comics, John Constantine.

  Kiedyś napaliłem się na Hellblazer'a i w ciemno kupowałem kolejne zbiorcze tomy cyklu. Kupowałem (aż brakło miejsca), ale zapomniałem czytać. Cykl schowany w niższych półkach regału odstraszał mnogością tomów.
  Chcę walczyć z takim nastawieniem i sięgnąłem po drugi tom runu Azzarello.

  Czytaj więcej

 • Bomba

  bomba

  Bomba;
  - autorzy: Alcante, Laurent-Frédéric Bollée, Denis Rodier;
  - tłumaczenie: Jakub Syty;
  - wydawnictwo: Kultura Gniewu, 2023;
  - kategoria: komiks.

  To miał być piewszy album przeczytany w 2024 roku, ale z kilku powodów musiałem go przełożyć na później. Nie lubię w krótkim czasie 'konsumować' dzieł traktujących o jednym temacie. Był odwlekany seans Oppenheimer'a to komiks musiał odczekać.
  Bomba to znakomicie opowiedziana historia powstania Bomby atomowej. To nie tylko projekt Manhattan, wspomniany Oppenheimer, czy też gadżet. To wyścig powiędzy potęgami, którego celem było zbudowanie broni, której nigdy nie będzie chciał użyć. Oczywiście natura ludzka jest taka, że jak broń ma, to zawsze użyje. Przynajmniej raz, a może dwa, a może... może się zatrzymajmy.

  Czytaj więcej

 • Aral z Bractwa Świątyni

  aral z bractwa swiatyni

  Aral z Bractwa Świątyni;
  - autorzy: Paolo Deplano, Élodie Jacquemoire, Nicolas Jarry;
  - tłumaczenie: Maria Mosiewicz;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, Świat Akwilonu, Świat Akwilonu: Krasnoludy (3);

  Trzecia historia o krasnoludach zamieszkujących rozległy Świat Akwilonu.
  Krasnoludom nie straszna jest ciężka praca. W poszukiwaniu złóż przynoszących bogactwo zagłębiają się coraz głębiej w ziemię. Czasem odnajdują nie tylko cenne kruszce, ale także rzecy, które na zawsze powinny być zapomniane. Ich odkrycie zamiast sławy i złota może przynieść śmierć i zniszczenie.

  Czytaj więcej