Ułatwienia dostępu

Julien Monier

 • RIP 4 - Albert. Modlitwa o bratnią duszę

  rip t 4 albert

  RIP 4 - Albert. Modlitwa o bratnią duszę;
  - autor: Gaet's, Julien Monier;
  - tłumaczenie: Jakub Syty;
  - Wydawnictwo: Non Stop Comics, 2023;
  - kategoria: komiks, RIP.

  Z całej grupy czyścicieli mieszkań Albert wydawał się być najmniej szkodliwy. Nie mówię, że całkiem normalny bo przecież był kolekcjonerem rzeczy po pewnej zmarłej dziewczynie. W sumie to okazuje się, że to coś więcej niż kolekcja. To pasja, miłość, zboczenie. Albert pragnie obecności tej dziewczyny w swoim życiu. Dla niej mógłby zrobić wszystko.. i też zrobi. Przecież miłość nie zna granic. Wspominałem, że ta dziewczyna nie żyje? No pewnie, że tak, ale dla Alberta to żadna przeszkoda.

  Czytaj więcej

 • RIP 3 - Ahmed / We właściwym miejscu o niewłaściwej porze

  rip t 3 ahmed

  RIP 3 - Ahmed / We właściwym miejscu o niewłaściwej porze
  - autor: Gaet's, Julien Monier;
  - Wydawnictwo: Non Stop Comics, 2023;
  - kategoria: komiks, RIP.

  Trzecia odsłona serii RIP.
  Ahmed jest policyjnym technikiem badającym owady. Ich rodzaj, wiek może mocno pomóc w określeniu czasu zgonu. Ahmed nie cieszy się szacunkiem prawdziwych policjantów, ale to nie zmienia faktu iż bardzo przykłada się do pracy. Marzy o tym by samodzielnie rozwiązać wielką sprawę kryminalną. Gdy natrafia na ślad grubszej sprawy próbuje poinformować przełożonych. Bezskutecznie. I tak oto Ahmed rozpoczyna prywatne śledztwo, które prowadzi go do grupy czyszczącej mieszkania. Wiemy jak się skończy "solowa kariera" Ahmeda, ale nadal nie wiemy o co chodzi w tej całej historii.

  Czytaj więcej

 • RIP 2 - Maurice / Muchy zawsze lgną do ścierwa

  rip 2 maurice

  RIP 2 - Maurice / Muchy zawsze lgną do ścierwa
  - autor: Gaet's, Julien Monier;
  - Wydawnictwo: Non Stop Comics, 2022;
  - kategoria: komiks, RIP.


  Druga odsłona przygód grupy ludzi zajmujących się czyszczeniem mieszkań po zgonach. W pierwszym tomie poznaliśmy Derrick'a i okoliczności kradzieży. Teraz pora na Maurice. Ten starszy, spokojny facet, który nie wadzi nikomu ma bardzo ciekawą przeszłość. Kiedyś był krwawym gansterem, ale okoliczności zmusiły go do porzucenia fachu i odsunięcia się w cień. Dla wszystkich jest martwy. Tylko dwóch agentów wie, że nadal żyje i czasem go odwiedzają żądając dodatkowych informacji. Maurice na wszystko się zgadza bo wie, że tylko tak może ochronić córkę. Nie przewidział tylko, że ta się zwiąże z brutalnym gościem. Maurice znów sięga po broń...

  Czytaj więcej

 • RIP 1 - Derrick / Ciężko przeżyć własną śmierć

  rip t 1

  RIP 1 - Derrick / Ciężko przeżyć własną śmierć
  - autor: Gaet's, Julien Monier;
  - Wydawnictwo: Non Stop Comics, 2022;
  - kategoria: komiks, RIP.

  Wygląda na to, że to ostatni przeczytany komiks w tym roku. Ostatni, ale za to jaki.
  Derrick to facet, któremu niewiele się w życiu udało. Niby ma żonę, ale co to za żona, która tylko myśli o dbaniu o urodę. Jak malowany dzban: z zewnątrz ładny, ale pusty w środku. Ma też pracę, ale co to za praca. Marne pieniądze i obrzydliwe widoki. Derrick pracuje w ekipie, która czyści mieszkania osób zmarłych. Przeważnie taką robotę odwala rodzina nieboszczyka, ale na świecie jest wiele osób samotnych, których nieobecności nikt nie zauważa. Ciała czasem są znajdowane po miesiącach od zgonu, a potem ekipa Derricka ma posprzątać mieszkanie i cenne rzeczy dostaje jego pracodawca.. Kawał. sk..na traktujący swoich pracowników jak potencjalnych złodziei. Derrick wie, że każde cenne znalezisko musi zgłosić bo jak tego nie zrobi to straci pracę. Czasem jednak pokusa jest dużo silniejsza. Gdyby Derrick wiedział jak się sprawy potoczą to może by postąpił inaczej?

  Czytaj więcej