Ułatwienia dostępu

Jean David Morvan

 • Armada. Tom 2

  armada t 2

  Armada.Tom 1;
  - autor: Philippe Buchet, Jean David Morvan;
  - tłumaczenie: Maria Mosiewicz;
  - Wydawnictwo: Egmont Polska, 2022;
  - cykl Armada: (tom 5-8);
  - kategoria: komiks, Armada.

  'J.VJ,..'\_ (05) - nieprzetłumaczalne
  W Armadzie dochodzi do serii zamachów samobójczych. Jedna z najbiedniejszych ras oczekuje godnych warunków życia, a przede wszystkim dostępu do nowoczesnych leków. Zamożni przedstawiciele Armady nie chcą zgodzić się na żądania bo to popsuje interesy. Navis próbuje pomóc 'terrorystom' bo wie że walczą w słusznej sprawie.

  Czytaj więcej

 • McCurry. Nowy Jork, 11 września 2001

  McCurry.Nowy Jork 11 wrzesnia 2001

  McCurry. Nowy Jork, 11 września 2001;
  - autorzy: Jung Gi Kim, Jean David Morvan;
  - wydawnictwo: Timof Comics, 2022;
  - kategoria: komiks.


  Steve McCurry jest znanym i cenionym fotografem, który zasłynął między innymi znakomitymi zdjęciami z Afganistanu. Przypadek sprawił, że był w Nowym Jorku 11 września i mógł udokumentować, utrwalić, na zdjęciach tragiczne wydarzenia, które wstrząsneły nowojorczykami. Komiks, składa się ze wspomnień fotografa, które są przeplatane zdjęciami i znakomitymi rysunkami. Album opowiada nie tylko o 11 września - w historię wplecione są też inne znane fotografie McCurry'ego oraz jego rozważania na temat roli fotografa w dokumentowaniu historii.

  Czytaj więcej

 • Armada. Tom 1

  armada t 1

  Armada.Tom 1;
  - autor: Philippe Buchet, Jean David Morvan;
  - Wydawnictwo: Egmont Polska, 2021;
  - kategoria: komiks, Armada.

  Pierwszy album zbiorczy zawierający tomy: Ogień i popiół, Kolekcjoner, W trybach rewolucji, Talizman demonów.

  Armada zbiór setek, a może tysięcy okrętów kosmicznych wędrujący przez galaktyki. Po drodze odwiedzają planety i zapraszają przedstawicieli inteligentnych ras do siebie. W ten sposób tworzą społeczeństwo idealne, w którym każdy ma swoich przedstawicieli. Tyle z ideologicznej teorii.
  Armada z góry traktuje wszystkie napotkane formy życia i subiektywnie decyduje, które formy zasługują na przetrwanie, a które należy odpowiednio wykorzystać.

  Czytaj więcej

 • Zaya

  zaya

  Zaya;
  - autorzy: Jia Wei Huang, Jean David Morvan;
  - Studui Lain - 2020;
  - kategoria: komiks.

  Pamiętam jak kupowałem ten komiks. Nie wiedząc czemu mocno się napaliłem na ten tytuł i postanowiłem go zdobyć za wszelką cenę. Nawet nie wiem czego się spodziewałem. Naiwnie myślałem, że niski nakład i renoma wydawnicza gwarantują obcowanie z dziełem wyjątkowym. Nic takiego nie ma miejsca. Zaya to jedno z moich większych komiksowych rozczarowań. Nie zachwyca zarówno fabuła jak i kreska.
  Akcja dzieje się gdzieś w dalekiej przyszłości. Ktoś eliminuje agentów Spirali - organizacji zrzeszającej wykwalifikowanych specjalistów. Od ochroniarzy po zabójców. Aby powstrzymać atakującego Spirala przywołuje wszystkich nieczynnych już agentów. I tak do organizacji trafia Zaya, która porzuciła swój fach wiele lat temu. Teraz na nowo musi zaangażować się w biomechaniczne wojny. Przed kupnem tego komiksu powinienem uważniej przeczytać opis na okładce - po nim można się domyślić, że mamy do czynienia z niezbyt przemyślanym albumem.

  Czytaj więcej