Ułatwienia dostępu

James Tynion IV

 • Miły Dom nad jeziorem - Tom 2

  mily dom nad jeziorem t 2

  Miły Dom nad jeziorem Tom 2,
  - autorzy: Álvaro Martínez Bueno, James Tynion IV;
  - tłumaczenie: Paulina Braiter;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, DC Horror, Eisner

  Goście Walter'a dowiedzieli się, że świat na zewnątrz się skończył, a oni jako jedyni zostali uratowani. Czy są z tego powodu szczęśliwi? Absolutnie nie. Nienawidzą gospodarza i popadają w depresję. Nie wróży to dobrze i dlatego Walter zmienia taktykę. Kasuje pamięć uczestnikom i na nowo rozpoczyna się proces adaptacji. Tym razem uczestnicy nie wiedzą że świat się skończył. W miejsce depresji pojawia się tęsknota. Goście nadal nie są szczęśliwi.
  A powinni być. W końcu tylko oni ocaleli. Tak przynajmniej twierdzi Walter.

  Czytaj więcej

 • Coś zabija dzieciaki. Tom drugi

  cos zabija dzieciaki t 2

  Coś zabija dzieciaki. Tom drugi
  - autorzy: Werther Dell'Edera, James Tynion IV,
  - Non Stop Comics, 2021;
  - kategoria: komiks, Eisner.

  Potwór żywiący się dziećmi został zlikwidowany. W miasteczku może ponownie zawitać spokój i rutyna. Ludzie pochowają zmarłych i wrócą do codzienności. Tak to powinno wyglądać, ale jeszcze nie teraz. Stwór pozostawił piątkę dzieci, które są coraz bardziej głodne i pewnie niedługo ruszą na żer.
  Erica jest tego świadoma i chce je jak najszybciej zlikwidować, a jest to możliwe tylko wtedy gdy się posilają. Czyźby była potrzebna przynęta. Erica nie chce poświęcać żadnego niewinnego dziecka, ale Erica nie jest sama.

  Czytaj więcej

 • Miły Dom nad jeziorem - Tom 1

  mily dom nad jeziorem t 1

  Miły Dom nad jeziorem Tom 1,
  - autorzy: Álvaro Martínez Bueno, James Tynion IV
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, DC Horror

  Dziesięć osób zostaje zaproszonych na wspólne wakacje do luksusowego domu nad jeziorem. Jedyne co ich łączy to fakt iż w pewnym etapie życia przyjaźnili z gospodarzem. Walter włożył wiele pracy w zebranie swoich przyjaciół i zapewnienie im jak najlepszych warunków pobytu. Czeka ich prawdziwa przygoda - w przeciwieństwie do wszystkich poza rezydencją. Każdy z gości ma nadany pseudonim oraz symbol, które mogą mieć znaczenie dla intrygi gospodarza domu. Jak się domyślacie - nie będzie to pobyt pełen relaksu. Luksusowy dom jest więzieniem, które nie tak łatwo opuścić.
  Skojarzenia z "I nie było już nikogo" Christie są naturalne, ale scenarzysta prezentuje nam ciut inne podejście do tematu. Kolejne rozdziały historii nie eliminują poszczególnych gości, ale odsłaniają okoliczności ich znajomości z gospodarzem. Oczywiście jest wielka zagadka i szansa, że może jednak uda się opuścić Miły Dom.

  Czytaj więcej

 • Coś zabija dzieciaki. Tom pierwszy

  cos zabija dzieciaki t 1

  Coś zabija dzieciaki. Tom pierwszy
  - autorzy: Werther Dell'Edera, James Tynion IV,
  - Non Stop Comics, 2020;
  - kategoria: komiks, Eisner.

  Nieduże, prowincjonalne miasteczko. Na co dzień niewiele tu się dzieje, ale od pewnego czasu zaczynają znikać dzieci. Ciała części z nich zostają odnalezione. Są okrutnie okaleczone i wiele wskazuje na to, że to raczej nie sprawka człowieka. Może niedźwiedź? Miejscowi policjanci ewidentnie sobie nie radzą ze sprawą, a rodziny ofiar zaczynają szukać podejrzanych wśród mieszkańców.
  Do mieściny przybywa Erica - obca dziewczyna. Z pozoru drobna, bezbronna, a tak naprawdę znakomicie wyszkolony zabójca potworów. Erica próbuje odnaleźć i zabić niebezpieczne monstrum... uda się?

  Czytaj więcej