Ułatwienia dostępu

jacqueline bisset

 • Sekret Madelaine Collins - 2021

  sekret madelaine collins 2021

  Sekret Madelaine Collins,
  (Madeleine Collins) - 2021;
  - reżyseria: Antoine Barraud;
  - scenariusz: Antoine Barraud;
  - wybrana obsada: Virginie Efira, Quim Gutiérrez, Bruno Salomone, Jacqueline Bisset, Nadav Lapid;
  - kategoria: film, francuskie, dramat.

  Poznajemy Judith. Dojrzałą, atrakcyjną kobietę, która dzieli swoje życie na dwa tomy. W jednym mąż, kompozytor oraz dwóch synów. W drugim domu partner oraz dziewczynka, która mówi do kobiety "mamo". Czyżby Judith była bigamistką? W sumie było sporo filmów o bigamii, ale przeważnie o mężczyznach.
  Tu jednak akcja nie ogranicza się do dwóch domów. Judith prowadzi podwójne życie, ale "jej" mężczyźni się znają, a co najważniejsze jej rodzice też utrzymują z nimi kontakt. Życie Judith jest o wiele bardziej skomplikowane niż się mogło początkowo wydawać.

  Czytaj więcej

 • Podwójny kochanek - 2017

  podwojny kochanek

  Podwójny kochanek,
  (L'amant double) - 2017;
  - reżyseria: François Ozon;
  - scenariusz: François Ozon;
  - wybrana obsada: Marine Vacth, Jérémie Renier, Jacqueline Bisset;
  - gatunek: thriller.

  Mamy teraz dwa filmy Ozona na ekranach. Bardzo dobry Frantz nie ma zbyt mocnej kampanii reklamowej a Podwójny kochanek promowany jest wszędzie. Mówią, że dobry produkt sam się sprzeda, a słabemu trzeba pomóc. To się niestety sprawdza jeśli chodzi o te dwa filmy. Podwójny kochanek ma ciekawe, dosyć odważne sceny, ale jako całość męczy, nudzi i zniechęca do twórczości Ozona. To nigdy nie był łatwy reżyser w odbiorze, ale przez lata wytworzył swój swoisty styl, który bardzo lubiłem. Recenzowany film jest odejściem od znanej, spokojnej narracji. Bardziej to wygląda na nieudane kopiowanie Dolan'a i Almodovar'a. Podwójny kochanek opowiada o kobiecie, która jest w związku ze swoim psychiatrą. Jej partner ukrywa przed nią fakt, że ma brata bliźniaka, z którym nie utrzymuje kontaktu. Dziewczyna wplątuje się w romans z obydwoma braćmi.

  Czytaj więcej

 • Bullitt - 1968

  bullittBullitt - 1968;
  - reżyseria: Peter Yates;
  - scenariusz: Alan Trustman, Harry Kleiner;
  - wybrana obsada: Steve McQueen, Robert Vaughn, Jacqueline Bisset, Simon Oakland, Robert Duvall;
  - kryminał, sensacyjny.

  Ten tytuł to polecali mi absolutnie wszyscy. Ponoć pozycja obowiązkowa dla każdego kinomaniaka. Polecali, ale nie mogłem się przekonać, było kilka podejść, ale bez zapału. W końcu się udało. Nie będę pisał o fabule bo mnie zwyczajnie nie porwała - ot zwykły pościg za niebezpiecznymi przestępcami. Główny bohater (sorry Steve) też nie zachwyca. Na szczęście to nie fabuła, ani MaQueen sprawiają, że film ma cały czas grono wiernych fanów. Bullitt to przede wszystkim świetnie nakręcone sceny pościgów samochodowych. Oryginalne ujęcia i dynamiczny montaż (Oscar) sprawiają, że film w tej materii, mimo upływu pięćdziesięciu lat, nadal zachwyca.
  Wrażenie też robią filmowe auta - te amerykańskie wozy mają coś w sobie...

  Czytaj więcej