Ułatwienia dostępu

Jacek żuławnik

 • Batman. Nie tylko Biały Rycerz

  batman nie tylko bialy rycerz

  Batman. Nie tylko Biały Rycerz;
  - autorzy: Sean Murphy, Clay McCormack, Simone Di Meo, George Cambadas, Dave Stewart;
  - tłumaczenie: Jacek Żuławnik;
  - Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, DC Black Label, Biały Rycerz, Batman.

  Bruce Wayne odsiaduje długoletni wyrok. Przez dwanaście lat ukochane miasto mocno się zmieniło. Majątek Wayne'a został przejęty przez Derek'a Powers'a - byłego współpracownika i szantażystę zarazem. Pod nowym dowództwem firma mocno przyczyniła się do walki z przestępczością. W nowym Gotham policja już nie jest potrzebna, a jej funkcję przejmują znakomicie uzbrojone oddziały GTO. Nie ma przestępców, ale nie ma także wolneści. Wszystko ma działać jak w zegarku. To prawie tak samo jak w wizji Superman'a z Injustice. W tym zdominowanym mieście pojawia się nowy Batman a córka Harley zostaje porwana. Wayne nie może dłużej biernie przyglądać się tej sytuacji. Musi działać - a przeciwnikiem jest nie tylko Powers, ale także jego wielka, zrobotyzowana armia. Były Batman potrzebuje sojuszników - a przecież zawsze działał sam..

  Czytaj więcej

 • Zagubione psy

  zagubione psy

  Zagubione psy;
  - autor: Jeff Lemire;
  - tłumacz: Jacek Żuławnik;
  - wydawnictwo: Kboom, 2021;
  - kategoria: komiks.

  Zagubione psy są debiutem Lemire'a. To dzięki temu krótkiemu albumowi Jeff uwierzył, że potrafi i że może tworzyć komiksy, a bez niego to medium wyglądałoby całkiem inaczej. Pod względem wizualnym ten album jest... no nazwijmy to po imieniu: BRZYDKi. Twarda, byle jaka kreska, słaba kompozycja, nieczytelne kadry. Widać, że twórca dopiero początkuje.
  Fabularnie jest już całkiem dobrze. Historia mężczyzny, który w jednej chwili utracił całą rodzinę chwyta za serce i budzi prawdziwe emocje. Lemire od samego początku potrafił opowiadać. To trzeba docenić.

  Czytaj więcej