Ułatwienia dostępu

Jacek Drewnowski

 • Gideon Falls. Tom 4: Pentoculus

  gideon falls s 4

  Gideon Falls. Tom 4: Pentoculus;
  - autorzy: Jeff Lemire, Andrea Sorrentino, Dave Stewart;
  - tłumaczenie: Jacek Drewnowski;
  - wydawnictwo: Mucha Comics, 2020;
  - kategoria: komiks, Gideon Falls;

  Pentoculus - maszyna Nortona Sinclair'a wytworzyła szczelinę pomiędzy wymiarami. Każde dziecko jest spojrzenie w szczelinę sprawiło że po wstawało nowe Gideon Falls. I było coś jeszcze, coś co było pomiędzy nimi. Coś co bardzo chciało się wydostać. Coś złego.
  Ksiądz Fred nagle znajduje w wielkomiejskiej wersji Gideon Falls i tam spotyka biskupa, który wyjawia mu prawdę o Pentoculusie. Razem z Angelą rozpoczyna podróż przez światy. Jest misja do wykonania...
  Danny/Norton ponownie jest w małym miasteczku. Jego powrót raduje siostrę i ojca, ale ten ostatni jest pod mocnym wpływem cienia. Zło wykorzystuje go i sieje mord w mieście. Ma tylko jeden cel. Chce by chłopak pozwolił pozwolił mu się zdominować.

  Czytaj więcej

 • Gideon Falls. Tom 3: Droga krzyżowa

  gideon falls s 3

  Gideon Falls. Tom 3: Droga krzyżowa;
  - autorzy: Jeff Lemire, Andrea Sorrentino, Dave Stewart;
  - tłumaczenie: Jacek Drewnowski;
  - wydawnictwo: Mucha Comics, 2020;
  - kategoria: komiks, Gideon Falls.

  Ten Tom sporo wnosi w wyjaśnianiu fenomenu Czarnej Stodoły. To tylko drzwi, a za nimi jest cień, cień chcący się przedostać.
  Akcja toczy się w zakrzywionej czasoprzestrzeni. Wiele miejsc nazywających się Gideon Falls, ale wydaje się że nie leżą na jednej linii czasowej. Czas w tym komiksie jest względny. Przeważnie postrzegany jako linia, tutaj jest swoistą mapą wymagającą odkrycia.

  Czytaj więcej

 • Velvet - 3 tomy

  velvet tomy 3

  Velvet Tom 1, U kresu,
  Velvet Tom 2, Tajne życie umarlaków,
  Velvet Tom 3, Człowiek, który ukradł świat;
  - autorzy: Ed Brubaker, Steve Epting;
  - tłumaczenie: Jacek Drewnowski
  - wydawnictwo: Mucha Comics, 2016-2017;
  - kategoria: komiks, Velvet (Postać).

  Velvet jest sekretarką naczelnika mocno utajnionej agencji wywiadowczej. Pracuje za biurkiem, a wolne czasem wypełnia romansami z agentami. Nic poważnego. Pewnego dnia dowiaduje się, że jeden z jej kochanków zginął, a agencja niezbyt skrupulatnie przykłada się do śledztwa w tej sprawie. Velvet rozpoczyna swoje śledztwo i szybko odkrywa, że jest kolejnym celem. W zasadzie to ona zostaje oskarżona o zabójstwo agenta.
  Jej oponenci nie wiedzą jednak, że Velvet nie jest zwykłą sekretarką. Ma bujną przeszłość powiązaną z historią agencji, ale jej teczka osobowa jest dostępna tylko nielicznym. Współcześni agenci X powinni jej chylić czoła... ale nie uprzedzajmy wypadków.

  Czytaj więcej

 • Raz i na zawsze, tom 3: Sroczy sejmik

  raz i na zawsze t 3

  Raz i na zawsze, tom 3: Sroczy sejmik;
  - twórcy: Tamra Bonvillain, Kieron Gillen, Dan Mora;
  - tłumaczenie: Jacek Drewnowski;
  - wydawnictwo: Non Stop Comics, 2023;
  - kategoria: komiks.

  Babcia Brigdette i jej wnuk Duncan znów muszą stawić czoła istotom nie z tego świata. Najpierw pojawia się zielony stwór, ale to tylko zwiastun poważniejszych problemów. Sporym zagrożeniem jest matka Duncan'a, w której opowieść umieściła potężną legendarną postać.
  O co w tym wszystkim chodzi? Merlin i król Artur chcą znów władać światem, ale żeby to się udało muszą bezpiecznie przedostać się do rzeczywistości i odzyskać dawne siły. Święty Grall mógłby w tym pomóc, ale najpierw trzeba go zdobyć. Bez niego ambitne plany mogą pójść na marne...

  Czytaj więcej

 • Gideon Falls. Tom 2: Grzechy Pierworodne

  gideon falls t 2

  Gideon Falls. Tom 2: Grzechy Pierworodne;
  - autorzy: Jeff Lemire, Andrea Sorrentino, Dave Stewart;
  - tłumaczenie: Jacek Drewnowski;
  - wydawnictwo: Mucha Comics, 2019;
  - kategoria: komiks, Gideon Falls.

  Norton jest pewny swojego celu. Wie, że musi połączyć znalezione fragmenty i odtworzyć drzwi do Czarnej Stodoły. Co to da? Nie wie, ale może zrozumie skąd się wziął. W Gideon Falls nowy proboszcz próbuje rozwikłać tajemnicę morderstw. Trop prowadzi go do nieistniejącej już farmy. To tu się wszystko zaczęło - to tu kiedyś stała Czarna Stodoła.

  Czytaj więcej

 • Raz i na zawsze, tom 2: Staroangielski

  raz i na zawsze t 2

  Raz i na zawsze, tom 2: Staroangielski;
  - twórcy: Tamra Bonvillain, Kieron Gillen, Dan Mora;
  - tłumaczenie: Jacek Drewnowski;
  - wydawnictwo: Non Stop Comics, 2022;
  - kategoria: komiks.

  Wydawało się, że powstrzymanie Artura przed powrotem do świata żywych sprawi, że na ziemi zawita spokój. Nic bardziej mylnego. Jego próba powrotu sprawiła, że otworzyły się możliwości dla innych. Duncan i Bridgette mają kolejnych gości. Tym razem przybywa osoba znana tylko z twórczości literackiej. Legendarny Beowulf jest potężny i łaknie krwi. A chwilę po nim pojawia się jego rozwścieczona mamusia. Sieją postrach, zniszczenie i śmierć.

  Czytaj więcej

 • Baltimore. Tom 2

  baltimore t 2

  Baltimore. Tom 2;
  - twórcy: Christopher Golden, Michelle Madsen, Mike Mignola, Ben Stenbeck, Dave Stewart;
  - tłumacz: Jacek Drewnowski;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, Mignolawersum.

  Lord Baltimore pokonał wampira, który odebrał mu rodzinę, ale nie znaczy to, że zaznał spokoju. Nadal nie może umrzeć, a zło rozpanoszyło się na dobre. Lord musi walczyć nadal, ale nie jest już sam. Ma wiernych towarzyszy, którzy podobnie jako on, nie mają nic do stracenia, a za to potrafią skutecznie walczyć.
  Drużyna Baltimore'a próbuje znaleźć praprzyczynę zła, a następnie pragną zgładzić Czerwonego Króla. Czy mają szansę? Kto zginie, kto przeżyje? Przeczytajcie bo naprawdę warto.

  Czytaj więcej

 • Gideon Falls. Tom 1: Czarna Stodoła

  gideon falls t 1 czarna stodola

  Gideon Falls. Tom 1: Czarna Stodoła;
  - autorzy: Jeff Lemire, Andrea Sorrentino, Dave Stewart;
  - tłumaczenie: Jacek Drewnowski;
  - wydawnictwo: Mucha Comics, 2019;
  - kategoria: komiks, Gideon Falls.

  Jednym z moich małych postanowień jest rozpoczęcie serii komiksowych, które od lat czekają na półkach. Czasu coraz mniej, miejsca też, więc trzeba zacząc dojrzewać do myśli o selekcji.

  Do Gideon Falls przybywa nowy ksiądz. Ma zastąpić nagle zmarłego poprzednika i zaopiekować się parafianami. Ksiądz ma swoją przeszłość i problemy, ale też odkrywa, że to nic w porównaniu z historią Gideon Falls. Tu ludzie znikają bez śladu a miasteczko skrywa wielką tajemnicę. Raz na jakiś czas pojawia się tajemnicza czarna stodoła. Jej pojawienie zwiastuje nagłe wydarzenia, które dla niektórych mieszkańców kończą się śmiercią.
  Drugi wątek dzieje się w całkiem innym miejscu. Młody mężczyzna leczący się psychiatrycznie ma obsesję na punkcie grzebania w śmieciach i wynajdowania w nich znaczących elementów. Początkowo nie wie czym one są, ale z czasem odkrywa, że wszystkie stanowią element drewnianych, starych drzwi... drzwi od stodoły?

  Czytaj więcej

 • Jack z Baśni Tom 2

  jack z basni t 2

  Jack z Baśni. Tom 2;
  - autorzy: Bill Willingham, Lilah Sturges, Russell Braun, Andrew Pepoy, Steve Leialoha;
  - tłumaczenie: Jacek Drewnowski
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, Jack z Baśni, Baśnie.

  Drugi tom przygód najbardziej popularnego (we własnym mniemaniu) bohatera Baśni. Tom pełen przygód, nieoczekiwanych zwrotów akcji i zachwytów nad sobą głównego bohatera.
  Najpierw bohater ląduje w Americanie gdzie rządzą amerykańskie legendy i baśnie. Jack tu przybył po skarb, ale nie zagrzeje tu zbyt długo miejsca. Baśnie z tego kontynentu mocno się różnią od europejskich. U nas chodzące trupy są jakieś fajniejsze.
  Głównym motywem fabularnym tego tomu jest wojna (to co lubimy najbardziej) pomiędzy dwoma literatami. Poznany w Americanie Paliksięga chce wymazać wszystko co magiczne i nadprzyrodzone, a jedyną osobą, która może stawić mu czoła jest Jack (to żart) i założyciel ośrodka dla emerytowanych baśniowów. Z tego właśnie miejsca Jack uciekał w pierwszym tomie.

  Czytaj więcej

 • Raz i na zawsze, tom 1: Król nieumarły

  raz i na zawsze t 1

  Raz i na zawsze, tom 1: Król nieumarły
  - twórcy: Kieron Gillen, Dan Mora;
  - tłumaczenie: Jacek Drewnowski;
  - wydawnictwo: Non Stop Comics, 2022;
  - kategoria: komiks.

  Gdy odnaleziony historyczny artefakt z czasów Króla Artura (pochwa miecza) okazuje się, że być może mogą się spełnić legendy o powrocie tego słynnego władcy. Emerytowana, ale nadal pierońsko sprawna łowczyni potworów próbuje powstrzymac przepowiednię. Wykorzystuje swoje ponadprzeciętne umiejętności oraz swojego wnuka. Młodzieniec nie jest świadomy ze skali zagrożenia - jego dobre serce jest zbyt naiwne. Zresztą o talentach babci też niewiele wiedział. Dla niego była miłą staruszką, którą trzeba było się opiekować.

  Czytaj więcej

 • Baltimore. Tom 1

  baltimore t 1

  Baltimore. Tom 1;
  - twórcy: Mike Mignola, Christopher Golden, Ben Stenbeck, Dave Stewart;
  - tłumacz: Jacek Drewnowski;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, Mignolawersum.

  Jakoś nigdy mi nie było po drodze z Mignolą. Kompletnie nie znam autora, ale wiem, że dla wielu to jeden z bardziej kultowych komiksowych twórców. Od dłuższego czasu chciałem go poznać, ale ilość tomów Hellboy'a, BBPO sprawiały, że bałem się wsiąknąć z ten świat. I tu Egmont zapowiedział Baltimore'a - serię składającą się z dwóch zbiorczych tomów. Dwa? Mogę wchodzić.
  Czasy pierwszej wojny światowej.
  Jej okrucieństwa sprawiły, że obudziły się demony, które były w letargu od tysiącleci. Różne istoty z drugiej strony, a wśród nich wampiry. Jednego z nich na swej drodze spotyka Lord Baltimore'a. Też żołnierz już miał być kolejną z tysięcy ofiar, której krew miała nakarmić wampira, ale nieoczekiwanie stawił opór. Nie dość, że przeżył to na dodatek poważnie wampira zranił. Od ich starcia minęło sporo czasu, ale obaj wiedzą, że sprawa nadal nie jest zakończona. Wampir w ramach zemszy brutalnie morduje rodzinę Lord'a a w zamian Baltimore rozpoczyna polowanie na krwiopijcę. Po drodze mordując hordy innych stworzeń, a także skupiając na sobie uwagę odrodzonej inkwizycji.
  Jest strasznie, krwawo, a zarazem satysfakcjonująco fabularnie.

  Czytaj więcej